Reklama

Reklama

Duże wsparcie dla regionu. Ponad 120 inwestycji z dofinansowaniem

Opublikowano:
Autor:

Duże wsparcie dla regionu. Ponad 120 inwestycji z dofinansowaniem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 122 inwestycje z regionu otrzyma wsparcie z budżetu samorządu województwa. Będą nowe drogi, zakupione zostaną autobusy szkolne, oświetlenie i place zabaw. Umowę z beneficjentami podpisał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Reklama

Samorząd województwa mazowieckiego realizuje 20 autorskich programów wsparcia. W ich ramach gminy i powiaty z Mazowsza mogą otrzymać środki na realizację mniejszych i większy inwestycji.

- Wiemy, że bez naszej pomocy wiele projektów nie udałoby się zrealizować - podaje Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Tak jest chociażby z budową dróg, przedszkoli, czy modernizacją zabytków. 

W ramach programu "Autobusy dla mazowieckich szkół" wpłynęło 46 wniosków z całego województwa. Na zakup autobusów dla szkół mieszkających się w Mazowszu samorząd województwa przeznaczył 13,3 mln zł. W subregionie płockim dofinansowanie otrzymało 8 gmin. Na ten cel przeznaczono 2,4 mln zł.

- Otrzymaliśmy bardzo wysokie dofinansowanie - powiedział Krzysztof Jadczak, burmistrz gminy i miasta Gąbin. - Kupimy autobu, który obsługiwał będzie przedszkole i szkołę. To ważne, bowiem miasto i gmina mamy aż sześć placówek podstawowych, szkołę muzyczną i przedszkola. Zapewnienie dojazdów jest bardzo ważne. 

Podpisano także umowy na budowę i modernizacje dróg. W całym Mazowszu wsparcie otrzymało 308 inwestycji z czego 295 dotyczy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W powiatach płockim, gostynińskim i sierpeckim wsparcie otrzymało 28 projektów za ponad 5 mln zł.

- Podpisaliśmy wiele ważnych umów na cztery istotne inwestycje - mówił Sylwester Ziemkiewicz, starosta płocki. - Będzie to droga w Święcicach, droga na terenie gminy Łąck, przebudowa skrzyżowania na terenie gminy Radzanowo i ulica w Małej Wsi. W powiecie płockim mamy ponad 700 km dróg - to bardzo dużo. Korzystając tylko i wyłącznie ze środków własnych nie moglibyśmy sobie pozwolić na wiele potrzebnych modernizacji. Dlatego to ważne by sięgać po takie dofinansowania.

Podpisano także umowy na realizację 87 mniejszych inwestycji. To nowe place zabaw, chodniki i oświetlenie. Te środki (865 tys. zł) przyznano w ramach programu "Mazowsze dla sołectw". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy