Reklama

Reklama

2 mln zł dla strażaków od ORLENU. Można składać wnioski

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: OSP Gąbin

2 mln zł dla strażaków od ORLENU. Można składać wnioski - Zdjęcie główne

foto OSP Gąbin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Międzynarodowy Dzień Strażaka, który obchodzony jest 4 maja, Fundacja ORLEN ogłosiła nabór do kolejnej edycji programu „ORLEN dla Strażaków". Warto się starać o pokaźne kwoty.

Reklama

PKN ORLEN wraz ze swoją korporacyjną fundacją przeznaczy kolejne 2 mln zł na wsparcie państwowych i ochotniczych straży pożarnych w całej Polsce. Środki te pozwolą zwiększyć możliwości bojowe jednostek, a tym samym poprawią bezpieczeństwo lokalnych społeczności na terenie kraju. Wnioski można składać do 18 czerwca br.  

PKN ORLEN już od 20 lat za pośrednictwem Fundacji ORLEN wspiera jednostki straży pożarnej. W tym czasie ponad 1500 jednostek otrzymało 17 mln zł.

- Strażacy zawodowi, czy pełniący służbę w jednostkach ochotniczych, należą do ludzi o ogromnej wrażliwości. Ich pomoc w zdarzeniach losowych, nie tylko pożarach czy powodziach, jest dla nas, obywateli nieoceniona. W Fundacji ORLEN od lat doceniamy tę gotowość do bezinteresownego niesienia pomocy i wsparcia potrzebujących - mówi Kinga Szewczyk, Członek Zarządu Fundacji ORLEN.

Dlatego po raz kolejny uruchomiono program grantowy ORLEN dla Strażaków z pulą aż 2 mln zł. 

Fundacja zaprasza wszystkie jednostki do składania wniosków. Dodajmy, że darowizny otrzymane w ramach programu pozwoliły jednostkom straży pożarnej na zakup zarówno podstawowego sprzętu, takiego jak wyposażenie osobiste, torby PSP R1, czy też sprzęt AED, jak i bardziej specjalistycznego – np. aparatów powietrznych, dronów czy profesjonalnych zestawów hydraulicznych. Tylko w ubiegłym roku Fundacja przekazała  darowizny do 185 jednostek. Jedna z nich trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu nad Wisłą, która zawnioskowała o środki na zakup łodzi ratunkowo-ewakuacyjnej z dodatkowym wyposażeniem.

 - Nasza jednostka posiada ogromne doświadczenie w podejmowaniu działań ratowniczych na terenach zalewowych. Czynnie brała udział w akcjach pomocowych podczas największych powodzi. Latem pilnujemy bezpieczeństwa mieszkańców, którzy wypoczywają w okolicy pobliskich zbiorników wodnych. Dzięki otrzymanej darowiźnie od Fundacji ORLEN mogliśmy zmodernizować wyposażenie. Zakupiony sprzęt przyczynił się do lepszego komfortu pracy ratowników, ale przede wszystkim pozwolił szybciej reagować w nagłych przypadkach – powiedział dh Łukasz Łyczkowski, prezes OSP Solec nad Wisłą. 

Nabór do programu trwa do 18 czerwca br. Wniosek można złożyć za pośrednictwem strony Fundacji: https://darowiznyfundacja.orlen.pl. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy