Reklama

12 osób z podejrzeniem koronawirusa na Winiarach. Zabiegi planowe odwołane

Opublikowano:
Autor:

12 osób z podejrzeniem koronawirusa na Winiarach. Zabiegi planowe odwołane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na oddziale zakaźnym w szpitalu na Winiarach z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 przebywa obecnie 12 osób. Szpital zakazał odwiedzin pacjentów, a wszystkie zabiegi planowe zostały wstrzymane.

Na oddziale zakaźnym w szpitalu na Winiarach z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 przebywa obecnie 12 osób. Szpital zakazał odwiedzin pacjentów, a wszystkie zabiegi planowe zostały wstrzymane. 

W tej chwili w szpitalu na Winiarach z podejrzeniem koronawirusa przebywa 12 osób. Trwają badania w celu potwierdzenia obecności wirusa.

Z całej Polski dochodzą informacje, że szpitale wypisują "lżej chorych" pacjentów, aby przygotować się do przyjęcia pacjentów z chorobą COVID-19. 

Jak zapewnia Stanisław Kwiatkowski, dyrektor szpitala na Winiarach, w jego placówce takiej sytuacji nie ma. Przynajmniej na razie. Póki co nie brakuje też sprzętu ochrony osobistej dla kadry lekarskiej, która będzie pracować z pacjentami zarażonymi koronawirusem. To jednak tylko chwilowe. 

- Może zabraknąć, jeśli sytuacja będzie się utrzymywać - mówi dyrektor. - Wszystkie przyjęcia planowe do szpitala zostały wstrzymane. 

Chodzi tu m.in. o operacje planowe czy rehabilitację. Zabronione są też odwiedziny u pacjentów. 

Dyrektor apeluje też o niewpadanie w panikę. Nie przychodźmy na Szpitalny Oddział Ratunkowy ze zwykłym katarem. Dyrektor zaleca pozostanie w domu i obserwowanie się. Osób, które mają objawy wskazujące do koronawirusa, a więc wysoką temperaturę, duszności, kaszel, uczucie zmęczenia, powinny telefonicznie skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub sanepidem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE