11. Półmaraton Dwóch Mostów za nami. Padł rekord trasy [ZDJĘCIA]

Wiadomości Grubo ponad pół tysiąca biegaczy z całej Polski, Europy i świata wzięło udział w 11. Półmaratonie Dwóch Mostów. Padł nowy rekord trasy. Kto wygrał?

Za nami kolejna odsłona największej biegowej imprezy w mieście. Już po raz 11. w Płocku odbył się Półmaraton Dwóch Mostów, którego uczestnicy pokonali wymagającą i bardzo szybką trasę prowadzącą przez dwie przeprawy mostowe.

Przygotowano dwa dystanse - główny liczący ponad 21 km i towarzyszący - 10 km. Podczas biegu padł nowy rekord płockiego półmaratonu. Kenijczyk Cosmas Mutuku Cyeva pokonał główny dystans w 1:04:46.

Tuż za nim przybiegł Mevsha Mykola (Charkov) z czasem 1:04:49, a trzeci był Didovodiuk Dmytro (1:07:16) z Ukrainy.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Maryna Nemchenko z Charkowa (1:17:55), druga na metę przybiegła Sviatlana Sanko z Grudziądza (1:20:18), a trzecia Magdalena Lewandowska z Warszawy (1:24:39).

Najszybszym płocczaninem okazał się Przemysław Giżyński, który wygrał też klasyfikację Honorowych Dawców Krwi (1:15:35). Na drugim miejscu w klasyfikacji płocczan zameldował się Artur Kamiński (1:15:55), a na trzecim Grzegorz Sebastianowicz (1:16:42), który został sklasyfikowany jako drugi "dawca".

Podium w klasyfikacji Honorowych Dawców Krwi zamyka Marek Zych z Brudzenia Dużego (1:18:49).

Najszybszą płocczanką została Agnieszka Budek (1:28:15), druga była Karolina Kaczyńska (1:32:13), trzecia - Anita Górczyńska (1:42:32).

Najszybszym fizjoterapeutą okazał się Maciej Lewandowski z Brodnicy, który pokonał trasę w 1:34:26, drugie miejsce zajął Karol Jaroszewski z Torunia (1:37:04), trzeci zaś był Tomasz Chomiuk (1:37:06).

Jako pierwsza fizjoterapeutka na mecie "zameldowała się" Agata Zienkiewicz z Piaseczna (1:47:35), druga przybiegła Daria Domosławska z Płocka (1:56:24), a trzecia Marta Grzegorczyk z Wałbrzycha (2:08:21).

Bieg towarzyszący 1/2 Dwóch Mostów najszybciej pokonał Krzysztof Piasecki z Włocławka (0:39:13), tuż za nim przybiegł Przemysław Obara z Płocka, który jest też najszybszym płocczaninem (0:39:21), trzecie miejsce zajął Michał Ruciński z Płocka (0:39:34).

Wśród kobiet na tym dystansie najszybciej pobiegła Katarzyna Prusakiewicz z Warszawy (0:47:40), następnie Marta Motylewska z Płocka - najszybsza płocczanka (0:48:40), a trzecia Anna Marszałek z Płocka - druga najszybsza płocczanka (0:50:07).

Karolina Giżyńska z Płocka była najszybszą zawodniczką w kategorii osób niepełnosprawnych (0:56:43), a Piotr Grommut z Płocka (0:58:03) najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem.

Szczegółowe wyniki wszystkich biegaczy znajdziemy na stronie foxter-sport.pl.

Zobaczcie relację zdjęciową Krzysztofa Kaźmierczaka.