11 bramek Kamila Adamskiego nie pomogło. Wisła Płock z dużą zaliczką w Ostrowie Wlkp. - Zdjęcie główne

Zespół Wisły podczas niedawnego meczu z Legionowem | foto Tomasz Miecznik

WiadomościW pierwszym meczu fazy play-off Superligi po niemrawym początku szczypiorniści Wisły Płock pokonali na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wielkopolski różnicą dziewięciu trafień.

Do play-off płocczanie przystąpili z drugiego, a Ostrowia - z siódmego miejsca w tabeli.

W niedzielne popołudnie Nafciarze rozpoczęli od prowadzenia 1:0, ale później popełniali proste błędy, byli ospali, nieskuteczni w ataku, nie odbijał piłek Mirko Alilović. W efekcie po 8 minutach miejscowi kibice szaleli, bo Ostrovia wygrywała 5:2.

Płocczanie doszli rywali na 8:8 po trafieniu Lovro Mihica, grali wówczas w osłabieniu. W szeregach gospodarzy skuteczny był Kamil Adamski - w całym meczu zdobył aż 11 bramek!

Gra była dość wyrównana i nerwowa z obu stron. W 30. minucie rywalizacji karę dwóch minut otrzymali gracz gospodarzy oraz... trener Wisły Xavi Sabate.

Do przerwy Wisła wypracowała trzybramkową przewagę (17:14).

W drugiej połowie Ostrowia trzymała się do stanu 21:18, ale z minuty na minutę gospodarze słabli, a zespół z Płocka powiększał przewagę. Było 24:19, 30:22, a skończyło się 37:28.

Rewanżowy mecz odbędzie się w Płocku w niedzielę 14 kwietnia o godz. 16:00. Zwycięzca dwumeczu awansu do półfinału rozgrywek.

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Orlen Wisła Płock 28:37 (14:17)

Wisła Płock: Alilović, Jastrzębski – Daszek 5, Zarabec, Lucin 8, Sroczyk 2, Serdio, Susnja, Samoila 3, Fazekas 4, Krajewski 1, Perez 5, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 5, Mindegia 3.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Balcerek, Krekora, Zimny – Adamski 11, Reznicky 5, Marciniak 3, Rybarczyk 2, Krivokapić 2, Urbaniak 2, Tomczak 1, Gajek 1, Wojciechowski 1, Misiejuk, Szpera, Szych.