Reklama

1000+ zamiast 500+? Premier Morawiecki odpowiada

Opublikowano:
Autor:

1000+ zamiast 500+? Premier Morawiecki odpowiada - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy zmiana w kierunku zwiększenia świadczenia dla rodzin z 500 do 1000 zł to życzeniowy pomysł, czy faktyczne plany rządu? Po kolei ustosunkowują się do tego politycy, wpierw podsekretarz stanu w ministerstwie pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk, następnie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, a teraz premier Mateusz Morawiecki.

Czy zmiana w kierunku zwiększenia świadczenia dla rodzin z 500 do 1000 zł to życzeniowy pomysł, czy faktyczne plany rządu? Po kolei ustosunkowują się do tego politycy, wpierw podsekretarz stanu w ministerstwie pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk, następnie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, a teraz premier Mateusz Morawiecki.

W programie "Money. To się liczy" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk wyjaśniał ostatnio, że to jedynie "życzeniowy pomysł posła Janusza Szewczaka". Rząd, jak twierdził, nie zajmuje się pracami dotyczącymi przekształcenia programu z 500+ na 1000+. Informację zdementowała również minister Elżbieta Rafalska. Na stronie resortu pojawiło się w tej sprawie nawet oświadczenie. - W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuje, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+". Aktualnie trwa przyjmowanie wniosków i wydawane są decyzje przyznające świadczenie w wysokości 500 zł, na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 października 2018 do 30 września 2019 r. Ministerstwo Rodziny na bieżąco monitoruje realizację programu Rodzina 500+ oraz jego efekty.

W dzisiejszym numerze "Super Expressu" opublikowano rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim, w którym prezes Rady Ministrów zaprzecza doniesieniom. Stwierdza, że program "działa świetnie", co zaobserwowano w trakcie objazdu po Polsce. - Nikt nie wierzył, że nie tylko zostanie wdrożony, ale że jego finansowanie będzie możliwe dzięki walce z mafiami VAT. A to się udało - podkreślił premier na łamach gazety.

[ZT]19871[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE