Zwycięstwo Nafciarzy, dobry mecz Kacpra. Teraz wszystkie siły na Kadetów [ZDJĘCIA]

Sport W kolejnym meczu PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wyraźnie pokonali Energę MKS Kalisz 39:28 (21:15). Już we wtorek niezwykle ważny mecz w Lidze Europejskiej - walka o Final 4.

Piątkowe spotkanie w Orlen Arenie z szóstą w tabeli ekipą z Kalisza rozpoczęło się dość równo, na bramki Siergieja Kosorotowa i Dmitrija Żytnikowa odpowiadał były Nafciarz Kacper Adamski i tablica pokazała wynik 2:2.

Wisła wyszła na prowadzenie 5:2, a w 12. minucie - na 7:4 i wydawało się, że będzie powiększać przewagę. Ale nic z tych rzeczy! Gospodarze kompletnie stanęli, Kalisz punktował raz za razem, kolejne bramki notował Adamski i po kwadransie było po 7!

Wyrównana walka trwała do 25 minuty. Wówczas Nafciarze zmobilizowali się, zdobyli sześć bramek, pozwolili rywalom na tylko jedno trafienie i po golu Jana Jurecica schodzili do szatni przy prowadzeniu 21:15.

W drugiej połowie Nafciarze grali spokojnie, chodziło o zachowanie sił i zdrowia na czwartkową potyczkę w LE z Kadetten. Kwadrans przed końcem przewaga gospodarzy wynosiła już 10 bramek (31:21).

W szeregach MKS Kalisz wyróżniał się 30-letni rozgrywający Kacper Adamski (MVP meczu), który w kolejnym sezonie będzie reprezentował Azoty Puławy. W Płocku rzucał aż 17 razy, był najmocniejszym punktem zespołu, trafił do siatki 12 razy.

Już we wtorek 3 maja w Orlen Arenie odbędzie się rewanżowe spotkanie Wisły z Kadetten Schaffhausen. W pierwszym meczu Nafciarze wygrali 33:31.

Orlen Wisła Płock – Energa MKS Kalisz 39:28 (21:15)

Bramki dla Wisły: Kosorotow 8, Mihić 6, Lucin 5, Jurecic 4, Daszek 4, Sunsja 3, Czapliński 3, Serdio 2, Żytnikow 2, Mindegia 1, Szita 1. W pierwszym meczu Nafciarze wygrali 33:31.