Zryw w ostatniej kwarcie nie pomógł [FOTO]

Zryw w ostatniej kwarcie nie pomógł [FOTO] - Zdjęcie główne

SportKoszykarki Mon-Polu Płock doznały drugiej porażki z rzędu we własnej hali. Tym razem, podopieczne Ireneusza Jasińskiego, okazały się gorsze od wicelidera rozgrywek AZS Uniwersytet Warszawski.

Końcówka sezonu nie należy do udanych w wykonaniu płockich koszykarek. Płocczanki jeszcze nie tak dawno pozostawały niepokonane na własnym parkiecie. Niestety od dwóch spotkań nie potrafią wygrać w swojej domowej hali.

Wczoraj do Płocka przyjechała druga drużyna tabeli I ligi kobiet - AZS Uniwersytet Warszawski. Zawodniczki ze stolicy były faworytkami tego spotkania i potwierdziły to w pierwszych minutach meczu. Po 2 minutach gry było 2:7, Mon-Pol nie zamierzał jednak składać broni i walczył o jak najlepszy rezultat. Do remisu udało się doprowadzić na 3 minuty przed końcem kwarty, która zakończyła się wynikiem 15:15.

W drugiej części płocczankom udało się nawet wyjść na prowadzenie (20:19), niestety chwilę później przydarzył się pięciominutowy przestój, w którym rywalki odskoczyły na 20:27. W końcówce tej kwarty obie drużyny popełniły sporo błędów, ostatecznie AZS zakończył pierwszą połowę spotkania z zaliczką ośmiu punktów (24:32).

Po przerwie pierwsze punkty zdobyły przyjezdne. Chwilę później rzutem za dwa punkty odpowiedziała Pytlarczyk. Od tej pory, podobnie jak w drugiej kwarcie, gospodynie nie potrafiły zdobyć punktu przez prawie 7 minut. Warszawianki doprowadziły do wyniku 31:52.

Tak dużej przewagi nie udało się już odrobić. W ciągu ostatnich 10 minut Mon-Pol zaprezentował się z dużo lepszej strony niż w poprzednich kwartach i wygrał tę część 20:12, niestety zaliczka wypracowana wcześniej przez AZS wystarczyła i to goście mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Mon-Pol na 3 kolejki przed końcem sezonu zajmuje 4. miejsce w tabeli I ligi kobiet i traci 5 punktów do lidera.

Mon-Pol Płock - AZS Uniwersytet Warszawski 51:64 (15:15, 9:17, 7:20, 20:12)

Mon-Pol: Janas 14, Kotonowicz 10, Kutycka 6, Chaliburda 5, Rucińska, Pytlarczyk 4, Sikorska 2, Deko 10

AZS: Kruszyńska 18, Opolska 2, Panafnik 2, Wasilewska 2, Krzyżaniak 8, Dąbrowska, Bieniek 6, Owczarek, Sobczyńska 9, Poboży 4, Marciniak 13