Reklama

Złoty pointfighter z płockiego Punchera

Opublikowano:
Autor:

Złoty pointfighter z płockiego Punchera - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Maciej Charkowski wywalczył złoty, a Daniel Ryfa – brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów w Kick boxingu. Impreza odbyła się w hali KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Maciej Charkowski wywalczył złoty, a Daniel Ryfa – brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów w Kick boxingu. Impreza odbyła się w hali KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W zawodach, które odbywały się w formułach pointfighting i light-contact, wzięło udział ponad 180 zawodniczek i zawodników reprezentujących 40 klubów z całej Polski. Wśród nich trzyosobowa ekipa LKS Puncher Płock: Maciej Charkowski (- 84 kg), Daniel Ryfa -74 kg) i Patryk Olkiewicz (- 69 kg).

Najwięcej powodów do zadowolenia miał startujący w wadze – 84 kg Maciej Charkowski. Płocczanin dotarł do finału w najbardziej wymagającej pod względem technicznym formule pointfighting.

Walka zakończyła się remisem 6:6, więc sędziowie zarządzili dogrywkę. Obaj zawodnicy zdobyli w niej po jednym punkcie, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był czas dodatkowy, liczony do pierwszego czystego trafienia. Zadał je płocczanin i to on cieszyć się mógł ze złotego medalu.

Daniel Ryfa debiutował w juniorskiej rywalizacji na tak wysokim szczeblu. Zaczął od rozprawienia się w ćwierćfinale z Sebastianem Chmieleckim z Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno. Płocczanin wygrał 17:11, co jednoznacznie pokazuje jego przewagę. W półfinale musiał jednak uznać wyższość Adriana Orlika z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Niestety, po dwóch bardzo wyrównanych rundach Daniel w trzeciej wyraźnie oddał pole swemu rywalowi, przegrywając ostatecznie 13:19. „Na pocieszenie” pozostał mu jednak brązowy medal.

Najmniej udany występ zaliczył najbardziej doświadczony z zawodników Punchera. Patryk Olkiewicz przegrał swoją pierwszą walkę i odpadł z rywalizacji, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE