Zapas bramek potrzebny przed rewanżem

Zapas bramek potrzebny przed rewanżem - Zdjęcie główne

SportW pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Orlen Wisła Płock podejmować będzie MMTS Kwidzyn. Mecz zostanie rozegrany w środę 26 lutego o 18.

W pierwszej rundzie obecnej edycji tych rozgrywek MMTS wygrał wyjazdowy mecz z AZS-em Przemyśl 35:24 (17:11), a Orlen Wisła rozgromiła w Lubinie miejscowe Zagłębie 40:21 (21:11). Do Final Four awansuje zespół, który okaże się lepszy w dwumeczu. Spotkanie rewanżowe zaplanowane zostało na 5 marca w Kwidzynie.

Zdecydowanym faworytem dwumeczu jest Wisła, ale nie można zapomnieć, że w PGNiG Superlidze MMTS był jedynym, oprócz Vive Targów Kielce, zespołem, który zdołał urwać punkt nafciarzom, remisując z nimi we własnej hali 21:21. Do przerwy miejscowi prowadzili już nawet 15:9, ale zryw w drugiej połowie dał nafciarzom remis. Najskuteczniejszym z płockich graczy był w Kwidzynie Petar Nenadić, który zdobył dziesięć bramek. Wśród gospodarzy pięciokrotnie na listę strzelców wpisywali się Tomasz Klinger i Kamil Sadowski, a cztery gole zdobył Michał Daszek.

Pucharowy mecz z MMTS-em to dla kibiców kolejne wyzwanie w walce o pamiątkową koszulkę reprezentacji Hiszpanii związaną z Mistrzostwami Świata w 2013 roku. Trykot wydany z okazji zdobycia złotego medalu wraz z autografami całej hiszpańskiej ekipy będzie rozlosowany wśród fanów Wisły, o ile na trybunach pojawi się co najmniej cztery tysiące osób. Być może w końcu uda się przekroczyć „magiczną” barierę czterech tysięcy ludzi, bo studenci i uczniowie szkół wszystkich typów płacą za wejście tylko złotówkę.