Reklama

Zaczęły z zapałem. Ale co z kasą? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zaczęły z zapałem. Ale co z kasą? [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Piłkarki ręczne Jutrzenki rozpoczęły przygotowania do sezonu 2013/2014. Ekipa prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego nie wyjedzie na żadne zgrupowanie. Powód nader prozaiczny – brak pieniędzy.

Piłkarki ręczne Jutrzenki rozpoczęły przygotowania do sezonu 2013/2014. Ekipa prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego nie wyjedzie na żadne zgrupowanie. Powód nader prozaiczny – brak pieniędzy.

Po zakończeniu sezonu 2012/2013 skończyła się umowa sponsoringowa między Jutrzenką Płock i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Wydawało się, że z jej przedłużenie będzie jedynie formalnością. Wszak sekcja piłki ręcznej mogła pochwalić się największym sukcesem w historii klubu – brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Starsza ekipa juniorska wywalczyła w MP piąte miejsce (podobnie jak rok wcześniej). Seniorki utrzymały się w zreformowanej pierwszej lidze.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że dalsze funkcjonowanie szczypiornistek pod skrzydłami PWSZ-u wcale nie jest tak oczywiste, jakby się mogło wydawać. Władze uczelni wcześniej zrezygnowały z finansowania działalności chóru, teraz zaś zastanawiają się nas dalszą współpracą z Jutrzenką. Jak się to wszystko zakończy? Trudno na razie prorokować.
Na razie jednak sztab szkoleniowy płockiego klubu nie chce jednak zaprzątać sobie głowy kwestiami finansowymi. Zaczął za to intensywnie pracować nad tym, by jak najlepiej przygotować zespół do nowego sezonu.

Kadra zespołu seniorek przeszła niewielkie trzęsienie ziemi. Odeszły Marta Klucznik, Anna Janiszewska, Paulina Zaręba, Natalia Laskowska i Kinga Różańska. Ich miejsce zajęły Patrycja Gieras, Aleksandra Stasiak, Karolina Mokrzka, Wiktoria Dyszkiewicz, Natalia Korzeniewska i Martyna Jasińska.

Zawodniczki, które grały w Jutrzence w poprzednim sezonie i pozostały w zespole, to Monika Obrębalska, Dorota Dobrowolska, Sylwia Neitsch, Edyta Charzyńska, Martyna Borysławska, Marta Krysiak, Dominika Waszkiewicz i Martyna Kwasiborska. Do treningów wróciła Aleksandra Rędzińska, która straciła większość sezonu 2012/2013 z powodu kontuzji. Indywidualnie ćwiczy Marta Pietrzak. Bramkarka wypożyczona do Danii, odniosła tam kontuzję. Powoli dochodzi do siebie. Kiedy będzie mogła wrócić do normalnych zajęć zresztą zespołu, będzie wiadomo po badaniu rezonansem magnetycznym.

W pierwszej fazie przygotowań do nowego cyklu rozgrywkowego zawodniczki Jutrzenki pracują nad siłą i wytrzymałością. – Cieszę się, że dziewczyny od pierwszego dnia podchodzą do zajęć pełnym zaangażowaniem – powiedział nam trener Jarosław Stawicki. – Ale jeszcze bardziej mnie ucieszyły wyniki testu Coopera. Widać wyraźnie, że wszystkie zawodniczki solidnie podeszły do zadań indywidualnych, jakie miały przygotowane po zakończeniu poprzedniego sezonu.

Z czasem do ćwiczeń dokładane będą kolejne elementy specjalne ukierunkowane na piłkę ręczną. Jutrzenka rozegra także kilka meczów kontrolnych. W planach jest turniej, którego płocczanki mają być gospodarzem. Jego organizacja będzie możliwa jedynie pod warunkiem pozyskania środków finansowych.

Fot. Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE