Wysokie zwycięstwo Nafciarzy. Czekamy na mecz o złoto

Wysokie zwycięstwo Nafciarzy. Czekamy na mecz o złoto - Zdjęcie główne

Wisła rozgromiła w Zabrzu Górnika | foto Tomasz Miecznik

Sport W 23. kolejce PGNiG Superligi. ORLEN Wisła Płock bardzo wysoko pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 34:20 (16:10).

Zespół z Zabrza to bardzo wymagający przeciwnik, zajmujący obecnie wysokie czwarte miejsce w lidze. Jesienią w Orlen Arenie płocczanie wygrali 27:21, do Zabrza jechali tylko i wyłącznie po zwycięstwo, by zachować szansę na zdobycie w tym sezonie mistrzostwa Polski.

Piątkowy mecz rozpoczął się od trafienia Lovro Mihića, było też 2:2. Wtedy Nafciarze włączyli wyższy bieg, dobre interwencje notował Adam Morawski i szybko na tablicy wyników pojawiło się 7:3.

Trener gospodarzy Marcin Lijewski poprosił o czas. Niewiele pomogło, bo po trafieniu Przemysława Krajewskiego goście wygrywali już 11:4. Górnik próbował ambitnie zniwelować straty, ale płocczanie nie pozwalali na zbyt wiele, po trafieniu Siergieja Kosorotowa zeszli na przerwę prowadząc 16:10.

W drugiej odsłonie meczu wciąż świetnie bronił Morawski, skuteczny byli m.in. Tin Lucin i Michał Daszek i kwadrans przed końcem Wisła wygrywała aż 26:14.

Górnik walczył ambitnie, przy bardzo wysokim prowadzeniu 33:17 płocczanie zdekoncentrowali się, stracili trzy bramki z rzędu. Marazm w ofensywie przerwał Kosorotow, ustalił wynik meczu na 34:20 dla Wisły.

Górnik Zabrze – ORLEN Wisła Płock 20:34 (10:16)

Bramki dla Wisły: Lucin 7, Kosorotow 5, Serdio 4, Daszek 3, Czapliński 3, Mindegia 3, Fernandez 2, Krajewski 2, Żytnikow 2, Mihić 1, Szita 1, Jurecić 1