Wyrównany mecz w Tarnowie. Abel Serdio razy siedem

Wyrównany mecz w Tarnowie. Abel Serdio razy siedem - Zdjęcie główne

Wisła Płock awansowała do półfinału Pucharu Polski | foto Tomasz Miecznik

Sport W czwartek w ćwierćfinale Pucharu Polski piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock pokonali na wyjeździe Grupę Azoty Unię Tarnów 31:27 (15:14). A już w najbliższą sobotę Nafciarze zagrają w Płocku z tym samym rywalem w PGNiG Superlidze.

Płocczanie pojechali na pucharową potyczkę w Tarnowie prosto ze Słowacji, gdzie we wtorek wysoko pokonali Tatrana Presow. Przypomnijmy, że w meczu tym poważnej kontuzji doznał płocki skrzydłowy Krzysztof Komarzewski. W piątek przejdzie operację kontuzjowanej ręki.

W Tarnowie Wisła zagrała spokojnie, chodziło wyłącznie o wygraną i awans do półfinału PP. Gospodarze zagrali bardzo ambitnie, pokazali się z dobrej strony, wygrywali nawet 2-3 bramkami. Wisła zaprezentowała kilka dobrych akcji w końcówce i przy błędach Unii faworyt z Płocka wygrywał do przerwy 15:14.

W drugiej połowie Nafciarze nieco odskoczyli, grali spokojnie, mając w pamięci, że czeka ich w najbliższym czasie sporo meczów w bardzo krótkich odstępach czasu. Najważniejsze, że nie doszło do żadnej kontuzji, Wisła utrzymywała niewielką, ale bezpieczną przewagę.

Skuteczny był w Tarnowie Abel Serdio, to on w końcówce zdobył trzy bramki dla Wisły (w sumie siedem), zakończyło się wynikiem na 31:27 dla Wisły, co oznacza awans do półfinału Pucharu Polski.

Unia Tarnów zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. W sobotę 26 lutego o godz. 19 Nafciarze znów zmierzą się z ekipą z Tarnowa, tym razem w Orlen Arenie w ramach 17. serii PGNiG Superligi.

Unia Tarnów - ORLEN Wisła Płock 14:15 (27:31)

Bramki dla Wisły: Serdio 7, Daszek 5, Mindegia 5, Czapliński 4, Krajewski 3, Mihić 3, Lućin 1, Jurećić 1, Fernandez 1, Kosorotov 1.