Reklama

Wygrali w Krakowie. Wygrają w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Wygrali w Krakowie. Wygrają w Płocku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W pierwszym tegorocznym turnieju Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej bezkonkurencyjna okazała się BHT Auto Forum Petra. Już w najbliższy weekend płocka ekipa stanie przed szansą wygrania po raz kolejny.

W pierwszym tegorocznym turnieju Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej bezkonkurencyjna okazała się BHT Auto Forum Petra. Już w najbliższy weekend płocka ekipa stanie przed szansą wygrania po raz kolejny.

Turniej PGNiG Beach Handball Płock odbędzie się na płockim Starym Rynku 6 i 7 czerwca. Dzień wcześniej zorganizowany zostanie camp, podczas którego zawodnicy aktualnego mistrza Polski BHT Auto Forum Petra uczyć będą najmłodszych podstaw plażowej wersji handballu. – Nasza dyscyplina rozwija się bardzo szybko. Już niebawem może zostać dołączona do programu Igrzysk Olimpijskich – tłumaczył Jakub Malinowski, dyrektor PGNiG Beach Handball Płock podczas odbywającej się w ratuszu konferencji prasowej. – Może ktoś z uczestników naszego campu w przyszłości trafi do reprezentacji Polski.

W płockim turnieju wystąpi osiemnaście zespołów – osiem kobiecych i dziesięć męskich. Wśród tych drugich między innymi Torslanda BHC. Ekipa ze Szwecji miała się pojawić w naszym mieście już rok temu. Niestety, ze względów osobistych musiała odwołać swój przyjazd. Tym razem zgłosiła się do udziału w turnieju jako jedna z pierwszych.

BHT Auto Forum Petra, która jest organizatorem zawodów w Płocku, ma za sobą bardzo udany start w inaugurującym sezon 2015 turnieju w Krakowie. – Zaprezentowaliśmy w Krakowie bardzo wysoką formę. Po raz pierwszy raz w naszej historii wygraliśmy wszystkie spotkania, tracąc przy tym ledwie dwa sety – powiedział Adrian Fiodor, jeden z zawodników Petry. – Najwięcej kłopotów sprawiły nam jak zawsze zespoły z Inowrocławia i Piotrkowa Trybunalskiego.

Płocki turniej, podobnie jak w 2014 roku, zostanie rozegrany na dwóch boiskach rozstawionych na Starym Rynku. – Niektórzy zastanawiają się, dlaczego rozstawiamy boiska przed ratuszem, a nie gramy na plaży. Gdybyśmy chcieli grać nad Wisłą, też musielibyśmy zwozić tam piasek o specjalnej granulacji – mówił Jakub Malinowski. – Nie bez znaczenia jest również fakt, że impreza, która odbywa się w centrum miasta ściągnąć może dużo więcej widzów, niż turniej na plaży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE