Wisła zdecydowanie lepsza od Szwajcarów. Gdzie zagra w Final4?

Autor: | Zdjęcie: Bartosz Miecznik

Wisła zdecydowanie lepsza od Szwajcarów. Gdzie zagra w Final4?  - Zdjęcie główne

ORLEN Wisła Płock - Kadetten Schaffhausen 35:22 (17:11) | foto Bartosz Miecznik

Sport W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Europejskiej piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock wysoko pokonali we własnej hali Kadetten Schaffhausen 35:22 (17:11) i awansowali do Final 4 European League.

Przypomnijmy, że Wisła wcześniej wygrała swoją grupę i w play off wyeliminowała Niemców z TBV Lemgo Lippe. Nafciarze przed tygodniem wygrali w Szwajcarii 33:31 (19:18). Wówczas w końcówce dopadła ich niemoc, niemal zmarnowali aż sześciobramkową przewagę.

Do rewanżu gospodarze przystąpili więc ze świadomością, że jeszcze nic nie wygrali, że jeszcze nie zapadły żadne decyzje i czeka ich zacięta walka o awans.

Walkę w Orlen Arenie rozpoczęli bramką goście, po chwili dwa razy obronił 27-letni, chorwacki bramkarz Kristian Pilipović, który w kolejnym sezonie zagra w Wiśle.

W szóstej minucie Lovro Mihić trafił do pustej bramki i wyrównał na 2:2.

Minutę później piękne podanie Nico Mindegii z powietrza zakończył Mihić i płocczanie wyszli na prowadzenie 4:3, po chwili bardzo skuteczny w tym okresie Mihić lobem podwyższył na 5:3.

Zdecydowanie numerem jeden był chorwacki skrzydłowy, znów trafił, poprawił Przemysław Krajewski i już w 13. minucie gorąco dopingowani Nafciarze wygrywali 9:5.

Trener Kadetten poprosił o czas, bo w dwumeczu strata wynosiła już 6 bramek. Nie pomogło, z wrzutki trafił Michał Daszek, z kontry trafił Krajewski i Nafciarze po piątej bramce z rzędu wygrywali już 11:5.

Wprawdzie karnego nie wykorzystał Siergiej Kosorotow, ale Abel Serdio trafił na 14:9 w 24. minucie. Do przerwy było 17:11 i gospodarze byli jedną nogą w Final 4.

W drugiej połowie Wisła wygrywała różnica 8-9 bramek, kontrolowali sytuację. W 43. minucie po trafieniu Zoltana Szity Nafciarze wyszli na 10-bramkowe prowadzenie.

Wisła Płock w finale Ligi Europejskiej

Wisła nie zwalniała tempa, bezlitośnie kontrowała Szwajcarów, siedem minut przed końcem wygrywała aż 31:19, skończyło się różnicą 13 bramek.

Do Final 4 awansowali także Chorwaci z Nexe, portugalska Benfica oraz Niemcy z Magdeburga. Decydujący turniej zaplanowano w dniach 28-29 maja, miejsca jeszcze nie ustalono.

ORLEN Wisła Płock - Kadetten Schaffhausen 35:22 (17:11)

Bramki dla Wisły: Mihić 8, Kosorotow 7, Krajewski 6, Daszek 5, Serdio 2, Szita 2, Jurecic 1, Mindegia 1, Sunsja 1, Żytnikow 1, Terzic 1