Wisła przegrała z Cidrami w Radzionkowie

Wisła przegrała z Cidrami w Radzionkowie - Zdjęcie główne

Sport Pierwszoligowi futboliści Wisły Płock przegrali w sobotę na wyjeździe z Ruchem Radzionków 0:1 (0:0) po bramce z rzutu karnego w 65. minucie. Na boisku polała sie krew.

Informujemy jako pierwsi w mieście: pierwszoligowi futboliści Wisły Płock przegrali w sobotę na wyjeździe z Ruchem Radzionków 0:1 (0:0) po bramce z rzutu karnego w 65. minucie. Na boisku polała sie krew.

W szóstej kolejce na drodze Nafciarzy stanął Ruch, czyli popularne Cidry. Ich gwiazdą, choć już nieco wiekowa jest Piotr Rocki. „Rocky” ma 37 lat, a kluby zmieniał 13 razy, grał m.in. w Legii. Co ciekawe, występujący w Ruchu Radzionków 20-letni bliźniacy Mateusz i Michał Makowie już w niedzielę wyjadą na testy do niemieckiego Hoffenheim. W minionym tygodniu byli sprawdzani w Hercie Berlin. W drużynie z Radzionkowa występuje też druga para bliźniaków - dwa lata starsi Piotr i Paweł Gielowie.

W sobotnim meczu, który rozpoczął się o godz. 17, pierwsza połowa była bardzo wyrównana, nie było jednak stuprocentowych sytuacji bramkowych. Wisłę dopingowała około 100-osobowa grupa fanów z Płocka. W drugiej odsłonie zaczęli przeważać gospodarze. W 65. minucie szarżującego Michała Maka sfaulował Matar, a sędzia podyktował karnego. Na bramkę dla Cidrów zamienił go Rocki.

Trener płocczan Mieczysław Broniszewski zareagował błyskawicznie dwoma zmianami: na boisku pojawili się Kamil Biliński i Damian Adamczyk. Płocczanie mieli kilka dobrych akcji, ale albo zawodziło ostatnie podanie, albo na posterunku był bramkarz Ruchu Mateusz Mika. Walka była zażarta, w końcówce nawet polała sie krew, bo rozcięcia łuku brwiowego doznał Adamczyk. W ostatniej minucie Ricardinho huknął z ponad 20 metrów, ale niestety trafił w słupek i to Ruch wygrał 1:0 i zainkasował trzy punkty.
W niedzielę 4 września o godz. 18.30 Wisła zagra w Płocku z Flotą Świnoujście. Rywale na wyjazdach dwa razy zremisowali bezbramkowo.

Wisła: Krzysztof Kamiński, Damian Jaroń, Łukasz Nadolski, Radosław Kursa, Ariel Jakubowski, Robert Chwastek, Patryk Kamiński (65. Damian Adamczyk), Gueye El Hadji Matar, Eivinas Zagurskas, Ricardo Cavalcante Mendes Ricardinho, Joao Paulo Daniel (65. Kamil Biliński).