Wisła na szczycie. Zawisza poległ [FOTO]

Wisła na szczycie. Zawisza poległ [FOTO] - Zdjęcie główne

SportW meczu na szczycie I ligi piłkarze Wisły pokonali w Bydgoszczy spadkowicza z ekstraklasy Zawiszę. To już piąta wygrana podopiecznych Marcina Kaczmarka w siedmiu wyjazdowych spotkaniach.

Wisła przystępowała do spotkania głodna odrobienia straty punktowej z ostatniego meczu w Płocku. Przypomnijmy, że nafciarze ulegli przy Łukasiewicza 34 Chrobremu Głogów 0:1. Faworyta dzisiejszej potyczki ciężko jednak było wskazać.

Od pierwszych minut zaatakowali podopieczni trenera Kaczmarka. Trzeba przyznać, że tylko doskonałe interwencje Sapeli uchroniły Zawiszę przed utratą szybkich goli. Dwukrotnie na bramkę gospodarzy uderzał Mikołaj Lebedyński, bliski zdobycia gola był również Przemysław Szymiński, jednak bramkarz gospodarzy, sobie tylko wiadomym sposobem, zdołał zatrzymać trzy strzały zmierzające w światło bramki. W 16. minucie musiał już uznać wyższość przyjezdnych. Strzelcem dość kuriozalnej bramki dla Wisły – Arkadiusz Reca, który mógł celebrować gola swoim firmowym saltem w powietrzu. To nie koniec emocji. W 36. minucie znakomite podanie Dominika Kuna na gola zamienił Mikołaj Lebedyński. To siódme trafienie napastnika z Płocka w obecnym sezonie. Chwilę przed przerwą moment rozluźnienia w szeregach Wisły wykorzystał jednak Smektała, który  zdobył kontaktową bramkę pokonując strzałem z dystansu spóźnionego Kiełpina.

Od początku drugiej połowy przewagę wypracowali sobie gospodarze. Zawisza atakował z każdej strony, stwarzał sobie sytuację do wyrównania, jednak znakomicie radzili sobie dziś obrońcy z Płocka. Gospodarzy „uciszył” wprowadzony w drugiej połowie Damian Piotrowski. Filigranowy skrzydłowy w 85. minucie w sytuacji sam na sam wygrał z bramkarzem gospodarzy i podwyższył na 3:1. Kilka minut później sędzia odgwizdał koniec spotkania. Wisła po efektownym zwycięstwie po raz drugi w tym sezonie rozsiadła się w fotelu lidera I ligi.

Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock 1:3 (1:2)

0:1 - Arkadiusz Reca 17'
0:2 - Mikołaj Lebedyński 37'
1:2 - Jakub Smektała 43'
1:3 - Damian Piotrowski 86'

Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Sapela - Sebastian Kamiński, Marko Banović (46' Maciej Kona), Piotr Stawarczyk, Damian Ciechanowski, Wasił Panajotow (73' Giorgi Alawerdaszwili, Kamil Drygas, Jakub Smektała, Mica, Sylwester Patejuk, Szymon Lewicki (46' Arkadiusz Gajewski).

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński, Piotr Wlazło, Maksymilian Rogalski, Dominik Kun (58' Jakub Bąk), Dimitar Iliew, Arkadiusz Reca (67' Damian Piotrowski), Mikołaj Lebedyński (89' Wojciech Łuczak).

Żółte kartki: Kamil Drygas, Maciej Kona, Arkadiusz Gajewski (Zawisza).