Wisła kontynuuje passę niestrzelania bramek przy Łukasiewicza 34. Porażka z Górnikiem

Sport Nafciarze mieli okazje do strzelenia bramki, ale ich nie wykorzystali. Górnik Zabrze miał jedną okazję, zdobył gola i wywiózł ze stadionu im. Kazimierza Górskiego trzy punkty. Wisła Płock nie wygrała żadnego z pięciu ostatnich meczów.

Wisła Płock jest w kryzysie. Nafciarze nie tylko nie wygrywają spotkań (żadnego z ostatnich pięciu), ale też nie nie strzelają bramek, bez czego trudno myśleć o punktowaniu. A Radosław Sobolewski ma o czym myśleć, bo prowadzona przez niego drużyna ma zaledwie punkt przewagi nad ostatnim miejscem w tabeli.

Szkoleniowiec przed meczem uchylił nieco rombka tajemnicy dotyczącego zachorowań na COVID-19 w zespole.

- Mateusz Lewandowski jest jedynym młodzieżowcem, który nie zachorował - mówił Radosław Sobolewski w przedmeczowym wywiadzie.

Sprowadzony latem z 4 ligi niemieckiej Lewandowski zaczął więc w wyjściowym składzie, ale nie pokazał nic wielkiego. Napastnikowi trudno z resztą grać w takim meczu, bo pierwsza połowa toczyła się przeważnie w środku pola. Przyjezdni gral w swoim stylu - bardzo wysoko naciskali Wiślaków, którzy mieli spore trudności z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy. Gra przez większość czasu toczyła się zatem w okolicach środka boiska, a forma bramkarzy długo pozostawała niewiadomą. Górnicy w ogóle przez pierwsze 45 minut nie oddali celnego strzału na bramkę. Jedyna niezła okazja gości to strzał z rzutu wolnego z 25 metrów. Futbolówka uderzona przez Bartosza Nowaka musnęła poprzeczkę od zewnętrznej strony.

Wisła też za wiele okazji nie miała. Z gry nie szło w ogóle, ale była szansa po stałym fragmencie gry. Milan Obradović dobrze nabiegł na piłkę i uderzył ją głową, ale Martin Chudy odbił futbolówkę. Chwilę później dobijał jeszcze Piotr Tomasik, ale i tym razem Słowak był górą. To jedyne pozytywne akordy pierwszej połowy. Poza tym na boisku niewiele się działo i widowisko, jak to bywa w ostatnich tygodniach, było ciężkostrawne.

Po zmianie stron niewiele drgnęło. Podopieczni Radosława Sobolewskiego nie ruszyli ataku, przyjezdni też nie zachwycali, ale to oni w końcu zdobyli bramkę, a jakże - po stałym fragmencie gry. Sprytnie rozegrali rzut wolny, cięta piłka w pole karne, Obradović źle wybił piłkę, a ta spadła na nogę Piotra Krawczyka. 25-latek huknął, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła za linią bramkową. Krzysztof Kamiński był bez szans.

Nafciarze w pewnym sensie do straconej bramki mieli mecz pod kontrolą, bo Górnik sporadycznie gościł w okolicach 16. metra. Marne to jednak pocieszenie, bo cierpiało na tym widowisko sportowe, a i Wisła nie grała zbyt dobrze w piłkę. Na domiar złego kilka minut przed strtą bramki boisko opuścił Giorgi Merebaszwili - Gruzin doznał urazu mięsnia dwugłowego uda. 34-latek starał sę brać grę na siebie, dryblował i uciekał spod pressingu. Sporo było przy tym strat, ale nie można mu odmówić ochoty do gry ofensywnej.

Nafciarze od 71. minuty przegrywali i nie mieli wyboru - w końcu ruszyli do zdecydowanych ataków. Momentami gotowało się w polu karnym Górnika, niezłą okazję miał Kuba Rzeźniczak, ale dały o sobie znać doskonale znane problemy płocczan - brak dokładności w rozegraniu pod bramką rywali. Kreatywność nie objawiła się do końca spotkania i Wisła przegrała szósty mecz w tym sezonie.

Po 12 kolejkach PKO Ekstraklasy Wisła Płock ma na koncie 10 punktów. Nafciarze zajmują 14. miejsce w lidze, a nad ostatnią Stalą Mielec mają punkt przewagi. Kolejny mecz podopieczni Radosława Sobolewskiego rozegrają w poniedziałek 14 grudnia. Początek wyjazdowego meczu z Lechią Gdańsk o 18:00.

Wisła Płock - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)