Wielkie emocje i zwycięstwo Wisły [FOTO]

Wielkie emocje i zwycięstwo Wisły [FOTO] - Zdjęcie główne

SportWisła wygrała pierwsze spotkanie półfinałowe play-off PGNiG Superligi. Mecz trzymał w napięciu do ostatniej minuty. Podopieczni Manolo Cadenasa dopiero tuż przed końcem zapewnili sobie zwycięstwo.

- Zagraliśmy dzisiaj dużo trudniejszy mecz niż się spodziewaliśmy - powiedział po spotkaniu  Jose de Toledo. - W przerwie trener dał nam kilka rad dotyczących gry w obronie. Sami nawzajem mocno się motywowaliśmy i to na szczęście przyniosło wygraną. To jeden z najlepszych meczów w moim wykonaniu w barwach Wisły, zrealizowałem wszystkie założenia trenera. Jutro czeka nas kolejny ciężki pojedynek, kluczowa będzie koncentracja i spokój w grze.

W spotkanie lepiej weszli przyjezdni. Azoty na prowadzenie wyprowadzili dwaj byli zawodnicy Wisły - Kubisztal i Masłowski. Nafciarze od samego początku musieli gonić wynik. Płocczanie do remisu doprowadzili dopiero po kwadransie gry, kiedy to swoją szansę ze skrzydła wykorzystał Adam Wiśniewski.

W 18. minucie gospodarzy na prowadzenie 9:8 wyprowadził Toledo. Jednobramkowa przewaga utrzymywała się do przez kolejne 6 minut. W końcówce pierwszej części znowu do głosu doszli Puławianie, którzy w pewnym momencie prowadzili nawet 18:14. Ostatecznie pierwsze 30 minut zakończyło się wynikiem 16:19.

Po zmianie stron niebiesko-biało-niebiescy mocno zawęzili szyki obronne. Wreszcie zaczął odbijać Marcin Wichary. Dobra obrona przyczyniła się do zniwelowania strat. W 42. minucie podopiecznym Manolo Cadenasa udało się wyrównać. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę, za faul na Ghionei, zobaczył Sobol. Na 6 minut przed końcem spotkania przewaga Wisły wynosiła już 4 bramki. Goście nie poddawali się, walczyli do końca ale zabrakło im czasu na doprowadzenie do remisu.

Nafciarze dzięki dobrej drugiej połowie i świetnej postawie Jose de Toledo - autora 10 bramek dla Wisły, wygrali pierwsze starcie z Puławami i w rywalizacji do 3 zwycięstw prowadzą 1-0.

Jutro kolejna odsłona pojedynku Wisła - Azoty. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 18.

Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 35:34 (16:19)

Wisła: Wichary, Corrales – Wiśniewski 5, Ghionea 8, Daszek 3, Kwiatkowski, Rocha 4, Tarabochia 1, Zhitnikov 3, Toledo 10, Pušica, Racotea 1.

Azoty: Zapora, Bogdanov - Kuchczyński, Krajewski 3, Sobol 2, Petrovsky 1, Prce 5, Kowalczyk 4, Orzechowski 1, Kubisztal 6, Przybylski 5, Masłowski 7.

Kary: Orlen Wisła 4 min. - Azoty 8 min.