W finale nie obyło się bez niespodzianek

W finale nie obyło się bez niespodzianek - Zdjęcie główne

SportRywalizacja młodziczek i młodzików zakończyła się zgodnie z planem. Ale rozstrzygnięcia w kategorii dzieci były zaskakujące.

Rozgrywki szóstej edycji Międzyszkolnej Płockiej Ligi Młodzików Badmintona miały swój finał w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych 70. Zanim rozegrany został finał, odbyły się dwie rundy wstępne. Turniej finałowy rozgrywany był systemem pucharowym.

Zdecydowaną faworytką gry pojedynczej młodziczek była Natalia Bartkowska. Uczennica Szkoły Podstawowej numer 3 bez większych problemów pokonała Wiolettę Ziółkowską (SP 1 5) 21:9, 21:8. Nieco dłużej trwało spotkanie o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się dwie zawodniczki z SP 21. Paulina Baran pokonała Annę Pytlas 21:11, 21:11.

W singlu młodzików rozstawiony z numerem pierwszym Krystian Pielaciński (SP 12) rozbił Wiktora Zglińskiego (SP 21) 21:7, 21:15. Niezwykle zacięty był bój o trzecie miejsce, w którym Mikołaj Jastrzębski (SP 22) potrzebował trzech setów do pokonania Patryka Wereszyńskiego (SP 12) 23:21, 18:21, 22:20.

Gdy w dziewczęcym finale dzieci Laura Gronkiewicz (SP 12) wygrała pierwszego seta pojedynku z Malwiną Mikołajczuk (SP 3Sierpc), wydawało się, że druga partia powinna być formalnością. Tymczasem sierpczanka okazała się w niej lepsza, wygrywając 21:16. Trzecia, decydująca odsłona to jednak dominacja Laury Gronkiewicz i wygrana 21:11. Trzecia lokata przypadła Oldze Krzemińskiej (SP 12), która ograła Julię Strupczewską (SP Brudzeń Duży) 21:5, 21:10.

W finale chłopięcym kategorii dzieci Karol Krużyński (SP 22), który do turnieju finałowego przystępował z numerem dziewiątym, zdemolował lidera rankingu Gabriela Piechockiego (SP 12) 21:10, 21:6. W meczu o trzecią lokatę Adam Zgliński (SP 21) ograł Adama Michalaka 21:12, 21:11.