Reklama

Udany debiut płocczan w drugiej lidze

Opublikowano:
Autor:

Udany debiut płocczan w drugiej lidze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Sześć z dziesięciu meczów wygrała ekipa Amatorskiego Bowling Clubu Płock podczas swojego debiutanckiego startu w drugiej lidze bowlingowej Wschód.

Sześć z dziesięciu meczów wygrała ekipa Amatorskiego Bowling Clubu Płock podczas swojego debiutanckiego startu w drugiej lidze bowlingowej Wschód.

Płoccy miłośnicy kręgli postanowili założyć Amatorski Bowling Club i zgłosić się do rozgrywek drugiej ligi Wschód. Rywalizuje w nich z zespołami reprezentującymi Białystok, Suwałki, Radom, Włocławek i Ożarów.

Zgodnie z regulaminem podczas dwóch dni grania w roli gospodarza występują dwa zespoły. W trzeciej i czwartej kolejce były to WB Bowl Ożarów i ABC Płock. Co ciekawe, dwie pierwsze kolejki zostaną rozegrane dopiero 23-24 listopada w Suwałkach.

W trakcie każdego turnieju mecze rozgrywane są systemem każdy z każdym, co oznacza, że wszystkie zespoły rozgrywają po pięć pojedynków (dziesięć w ciągu całego weekendu). Za zwycięstwo otrzymuje się trzy punkty, za remis jeden, za porażkę zero.

Debiutujący w drugiej lidze płocczanie spisali się doskonale. Pierwszego dnia zawodów, gdy oficjalnym gospodarzem był WB Bowl Ożarów, wygrali cztery z pięciu meczów. Po zsumowaniu wyników okazało się, że są przegrywają z RSPB Radom jedynie mniejszą liczbą pinów (strąconych kręgli).

Drugi dzień to występ ABC Płock w roli gospodarza zawodów. Niestety, odrobinę słabszy. Tym razem wygrane zostały zaledwie dwa z pięciu pojedynków. Ekipa z Płocka spadła z drugiego na trzecie miejsce. Po dwóch pierwszych terminach prowadzą SKB Suwałki i RSPB Radom, które mają po 21 punktów. ABC Płock plasuje się na trzecim miejscu, mając trzy punkty straty do liderów.

Najwyższą średnią po dwóch kolejkach uzyskał Krzysztof Iwanicki z RSPB Radom. Jego wynik to 193.10. Najlepszymi z płocczan byli: Arek Karaszewski (173.14), Jarek Wróbel (167.44) i Jacek Wróblewski (167.14).

Fot. Lidia Wróbel

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE