Trzy gole i spacerek Nafciarzy

Trzy gole i spacerek Nafciarzy - Zdjęcie główne

SportW najbliższą środę piłkarze Wisły Płock rozpoczną zmagania w Pucharze Polski meczem w Bodzentynie z Łysicą II. W ostatnim sparingu pokonali MKS Kutno 3:0.

W sobotniej grze kontrolnej płocki zespół prowadził do przerwy 1:0 po golu Janusza Dziedzica już w 7. minucie. W drugiej połowie bramki uzyskali także Łukasz Nadolski (65 min.) i Damian Adamczyk (82. min.).

Kadra klubu nie jest jeszcze zamknięta i mogą się w niej pojawić  nowi piłkarze, w sobotę testowany był bramkarz. W zespole z Kutna sprawdzany był z kolei zawodnik  Młodej Wisły Jakub Kustra.

Kolejny mecz, już o stawkę, czeka Nafciarzy już w środę 1. sierpnia, kiedy to w Bodzentynie o godz. 17. spotkają się w 1/32 Pucharu Polski z Łysicą.

Wisła Płock - MKS Kutno 3:0 (1:0)

Bramki: Dziedzic (7 min.), Nadolski (65 min.), Adamczyk (82 min.)
Wisła: Kiełpin - Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona - Grudzień, Sielewski, Góralski, Dziedzic, Hiszpański - Sekulski.Po przerwie grali również: Zembrowski, Mitura, Adamczyk, Kamiński, Mosart oraz testowany bramkarz.

Dwa spotkania sparingowe rozegrał w minionym tygodniu drugi zespół. Najpierw wiślacy, grając w składzie: Kwiatkowski - Śnieć, Bieńkowski, Wawrzyński, Synowicz - Stański, Truskolaski, Pomorski, Wiejski, Sokołowski - Kołodziejski (po przerwie weszli: Rak, Paczkowski, Jabłoński, Padzik, Chmielewski, Budnicki, Pielak) wygrali we Włocławku z Włocłavią 2:0 po bramkach Szymona Wiejskiego i Piotra Paczkowskiego.

W sobotę przeciwnikiem podopiecznych Zbigniewa Mierzyńskiego był w Gostyninie Mazur. Mecz zakończył się zwycięstwem Wisły 4:1, a bramki dla nas strzelali: Łukasz Stański (2), Krystian Pomorski i Piotr Paczkowski.
Młoda Wisła: Kwiatkowski - Śnieć, Bieńkowski, Budnicki, Skumórski - Sokołowski, Paczkowski, Pomorski, Synowicz - Kołodziejski, Stański (po przerwie weszli: Rak, Wawrzyński, Jabłoński, Chmielewski, Wiejski, Truskolaski, Kotarski).

Jutro, we wtorek, młody zespół zagra w Gąbinie z Błękitnymi, po czym wyjedzie wraz z juniorami starszymi na obóz do Ustki.