Świetny mecz Jutrzenki. Gliwiczanki bez szans w Płocku [FOTO]

Świetny mecz Jutrzenki. Gliwiczanki bez szans w Płocku [FOTO] - Zdjęcie główne

SportW sobotę Jutrzenka podejmowała we własnej hali Sośnicę Gliwice. Przyjezdne grały już z płocczankami w barażach o pierwszą ligę, wtedy okazały się lepsze i wygrały po karnych. W sobotę zdecydowanie mocniejszym zespołem okazała się Jutrzenka.

Pierwsza połowa należała do gości. Podopieczne Jarosława Krzemińskiego miały ogromnego pecha, bo raz po raz obijały słupki i poprzeczkę bramki Sośnicy. Po kwadransie gry zespół z Gliwic prowadził 9:4. Miejscowe miały ogromne problemy ze zdobywaniem bramek, na szczęście w końcówce udało się nieco zniwelować stratę i do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 12:14.

Po zmianie stron zespół z Płocka prezentował się zgoła odmiennie. Zawodniczki Jutrzenki wreszcie wykorzystywały błędy Sośnicy i pewnie kroczyły po zwycięstwo. W 37. minucie udało się wyrównać stan rywalizacji, chwilę później miejscowe wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do samego końca.

Z minuty na minutę rosła przewaga niebiesko-białych, które grały wręcz koncertowo. Dobrze w bramce broniła również Aneta Chodań. Na dwie minuty przed końcem gospodynie prowadziły 32:22, w ostatnich akcjach na parkiecie pojawiły się zawodniczki, które na co dzień nie mają zbyt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności. Ostatecznie Jutrzenka wygrała 33:22 i dopisała do swojego konta kolejne dwa punkty.

Jutrzenka dzięki kolejnej wygranej umocniła się na 7. miejscu w tabeli. Do szóstego SMS-u traci punkt. Szczypiornistki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w tej kolejce pauzowały. W środę o godzinie 19 odbędą się derby Płocka, gdzie ze sobą zmierzą się te dwie drużyny.

MMKS Jutrzenka Płock – SPR Sośnica Gliwice 33:23 (12:14)

Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska - Żuchewicz, Kalińska, Dąbrowska 5, Muras, Stasiak 4, Rędzińska 1, Homonicka 9, Bałdyga 1, Zaremba 1, Pawłowska 2, Maruszewska 2, Warda 5, Radzikowska 3.