Reklama

Sukcesy Eljota na turniejach judo

Opublikowano:
Autor:

Sukcesy Eljota na turniejach judo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zawodnicy klubu Eljot Płock mają się czym pochwalić - na kilku imprezach sportowych tak ogólnopolskich, jak i towarzyskich pokazali, na co ich stać.

Zawodnicy klubu Eljot Płock mają się czym pochwalić - na kilku imprezach sportowych tak ogólnopolskich, jak i towarzyskich pokazali, na co ich stać.

Sukcesy i gorsze chwile swoich podopiecznych przedstawił Piotr Januszewski. W Pucharze Polski Juniorów i Juniorek, który został rozegrany w Opolu  Patryk Cieślak zdobył srebrny medal w kat. +100. Po wygraniu dwóch walk w grupie i przegraniu jednej  zawodnik z Płocka został sklasyfikowany na drugim miejscu. Srebrny medal Pucharu Polski jest jego trzecim medalem tak ważnej imprezy. - Po sukcesach zawodniczki Sakury Płock zawodnik UKS Eljot dołączył do grona medalistów Pucharu Polski w 2016 r. - Zawodnicy z naszego klubu regularnie zdobywają medale tak ważnych imprez od roku 2008 i miejmy nadzieję, że dorobek medalowy niebawem zostanie powiększony - liczy powiedział prezes klubu Leszek Januszewski.

Podczas VI Międzynarodowych Mistrzostw Młodziczek i Młodzików, które odbyły się w Łodzi, Oliwia Waśkiewicz startująca w kat. wagowej 40 kg , uplasowała się na miejscu siódmym, wygrywając jedną walkę i odnosząc dwie porażki. Z kolei Sylwia Kopczyńska startująca w kategorii wagowej do 52 kg odpadła w walkach eliminacyjnych.

Również w czerwcu w Płocku odbyła się 18. edycja Turnieju Judo dla najmłodszych zawodników naszego miasta organizowana przez klub Eljot. Zawodnicy walczyli o Puchar Prezesa PSML-W ufundowany dla trzech najlepszych drużyn zmagań sportowych. W imieniu prezesa wręczył dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury - Marek Owsik. Organizatorzy dziękują sponsorom, w tym dwóm radnym - Michałowi Sosnowskiemu i Tomaszowi Kominkowi za ufundowanie nagród.

W turnieju wzięli udział zawodnicy  takich miast jak  Sochaczew, Piaseczno, Ostróda, Grodzisk Mazowiecki i płockie kluby judo: Jutrzenka Płock, Judo-Kano, Sensei - Płock, Eljot Płock. Łącznie w zawodach wystartowało 180 zawodników.  

- Zawodnicy naszego klubu zdobyli łącznie 41 medali, w tym 17 złotych, 11 srebrnych, 13 brązowych - chwali się Eljot.  Wyniki naszych zawodników były następujące:

- złote medale:
Maksymilian Podel trzykrotnie w kategoriach 52 , 60 i +60 kg,
Mateusz Kalwas - dwukrotnie 36 kg, 39 kg,
Szymon Krupiński - dwukrotnie 32 kg, 36 kg,
oraz: Kuba Wołowiec, Maciej Augustyn, Szymon Augustyn, Bartek Goćkowski, Anita Szymborska, Ada Szymborska, Michalina Zalewska, Zuzia Jędryczka, Kordian Januszewski, Sandra Pietrzak.

Srebrne medale:

 Adam Maszeńda, Jędrek Zalewski, Kuba Bregier, Andrzej Jankowski, Adam Morawski, Oliwia Bielska, Stanisław Kardaś, Natalia Augustyn, Dominika Berner, Patryk Królikowski, Franek Michałek.

Brązowe medale:

Piotr Bregier, Kuba Piotrowski (33 kg i 36 kg), Szymon Głuszek, Tomek Augustyn, Szymon Olenderek, Jan Falkowski, Gabryś Gralewski, Kamil Gorczyca, Dawid Rydzyński, Szymon Kwiatkowski, Natalia Bubniak, Marcel Stasiak.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Kalwas, a zawodniczką Michalina Zalewska. Dodatkowo puchary uznaniowo otrzymali: Maksymilian Podel, Jędruś Zalewski i Adam Maszeńda!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE