Spacerek Nafciarzy na Słowacji. Poważna kontuzja skrzydłowego

Spacerek Nafciarzy na Słowacji. Poważna kontuzja skrzydłowego - Zdjęcie główne

Wisła wygrała siódmy mecz w Lidze Europejskiej | foto Tomasz Miecznik

Sport W kolejnym meczu Ligi Europejskiej Orlen Wisła Płock pokonała na wyjeździe Tatrana Preszow 29:15 (13:8). Już za tydzień mecz z tym samym rywalem w Orlen Arenie.

W Preszowie płocczanie walczyli z najsłabszym zespołem w grupie, Słowacy wygrali tylko jeden mecz. I widać to było do początku, Wisła szybko objęła prowadzenie 3:0, dobrze bronił Adam Morawski.

Po kwadransie było 6:3 dla Nafciarzy, którzy powiększali przewagę, skuteczny był m.in. Michał Daszek. Do przerwy było już 13:8.

W drugiej połowie przewaga rosła, a po serii trafień Nafciarzy było już 23:10. Po stronie Wisły trener mógł skorzystać z rezerwowych. W końcówce nastąpiła niestety fatalna sytuacja. Bardzo groźnie wyglądającej kontuzji doznał świetnie grający w tym pojedynku skrzydłowy Krzysztof Komarzewski. Nafciarz podczas akcji w obronie nieszczęśliwie upadł wraz z zawodnikiem Tatrana i doznał poważnego urazu prawej ręki. Jak się okazało w szpitalu, ręka jest złamana.

Mecz zakończył się wygraną płocczan różnicą 14 bramek, było to siódme zwycięstwo Wisły w ośmiu meczach LE.

Tatran Preszow - Orlen Wisła Płock 15:29 (8:13)

Bramki dla Wisły: Żytnikow 5, Komarzewski 5, Daszek 4, Fernandez 3, Kosorotow 3, Serdio 2, Mihić 2, Czapliński 1, Szita 1, Krajewski 1, Daćko 1, Lucin 1