Reklama

Sobótka jak nowa. Jest boisko do ręcznej

Opublikowano:
Autor:

Sobótka jak nowa. Jest boisko do ręcznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Już nie tylko zakaz palenia i nie tylko nowa zjeżdżalnia. Sobótka zmienia się nie do poznania z dnia na dzień. Dziś uroczyście otwarto pierwsze w Płocku boisko do plażowej piłki ręcznej.

Już nie tylko zakaz palenia i nie tylko nowa zjeżdżalnia. Sobótka zmienia się nie do poznania z dnia na dzień. Dziś uroczyście otwarto pierwsze w Płocku boisko do plażowej piłki ręcznej.

Co można zrobić z piasku, który został wydobyty z dna Wisły? Boisko do plażowej piłki ręcznej. I to w zaledwie kilka dni. – Niedawno odwiedził mnie jeden z moich znajomych, który zapytał, czy w Płocku nie mogłoby powstać boisko do plażowej piłki ręcznej. A że Płock jest miastem, które żyje handballem, stwierdziłem, że to doskonały pomysł – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

Jak powiedział Portalowi Płock dyrektor wydziału sportu Urzędu Miasta Płocka Robert Czwartek, do przygotowania boiska użyty został piasek wydobyty z dnia pogłębianej Wisły. – Idealnie czysty piasek doskonale nadawał się do przygotowania boiska dla plażowej piłki ręcznej – powiedział Robert Czwartek. – Wszystko poszło bardzo sprawnie i zajęło nam zaledwie kilka dni.

Boisko do plażowego handballu zostało usytuowane kilkaset metrów dalej niż siatkarskie. Ma zgodne z przepisami wymiary, dwie bramki oraz komplet linii.

Wśród gości, którzy pojawili się w piątek na płockiej plaży, byli między innymi wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. organizacyjnych Henryk Szczepański oraz Bogdan Zajączkowski, który jako pierwszy trener zdobył z Wisłą Mistrzostwo Polski.

W meczu otwarcia juniorska drużyna SPR Wisła prowadzona przez trenera Roberta Jankowskiego z ekipą Petrochemii. Spotkanie prowadzili międzynarodowi sędziowie Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota. Płoccy arbitrzy należą do najlepszych par w Polsce, doceniani są również w Europie i na świecie.

Boisko do plażowej piłki ręcznej to kolejny element rekreacyjnej oferty przygotowanej przez miasto w okolicach zalewu Sobótka, gdzie działają również boiska do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu wodnego i strzeżone kąpielisko. W połowie lipca ma ruszyć wielka zjeżdżalnia wodna „Anakonda.

Czytaj też:

Będzie zjeżdżalnia na Sobótce. I to niedługo
Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE