Siódme miejsce Jutrzenki po jesieni

Siódme miejsce Jutrzenki po jesieni - Zdjęcie główne

SportW ostatnim tegorocznym meczu pierwszoligowe szczypiornistki AZS PWSZ Jutrzenka Płock nieznacznie uległy w Gliwicach miejscowemu SMS 24:26 (11:14). Runda rewanżowa ruszy w lutym przyszłego roku.

Gospodynie to reprezentacyjnie juniorki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, groźny zespół. Wczoraj wygrywały z Jutrzenką od samego początku, ale płocczanki nie traciły zbytnio dystansu, do przerwy różnica wynosiła trzy bramki. W drugiej połowie SMS powiększył ją nawet do pięciu „oczek”, ale ambitna Jutrzenka zdołała doprowadzić do remisu 22:22 kilka minut przed końcem! Bardzo dobrze grał cały zespół, a niezwykle skuteczna była Edyta Charzyńska, autorka aż 10 trafień. W końcówce dokładniejsze były jednak gospodynie, które złapały drugi oddech i wygrały ten bardzo wyrównany mecz 26:24.

- Jestem zadowolony z walki, oczywiście szkoda, że nie udało się wywieźć punktów – mówi trener Jutrzenki Jarosław Stawicki. - Rywalki znają doskonale z kadry Martynę Borysławską, więc starały się ograniczyć jej poczynania w ofensywie. Zadanie zdobywania goli spoczywało więc na Edycie, trafiła aż 10 razy, jest w formie.

Dla Jutrzenki 5 bramek zdobyła Martyna Borysławska, 4 – Marta Krysiak, 2 – Sylwia Neitsch, po jednej – Dominika Waszkiewicz, Paulina Zaremba i Joanna Zaremba.

W tabeli pierwszej ligi z 16 punktami prowadzi SPR Olkusz, potem są: Polonia Kępno i UKS PCM Kościerzyna – po 13, Słupia Słupsk – 12, Sparta Oborniki -10, SMS Gliwice – 9, AZS PWSZ Jutrzenka Płock – 6, AZS UMCS Lublin – 5, AZS AWF Warszawa – 4 i Tor Dobrzeń Wielki – 2. Ostatnia drużyna zagra po sezonie w barażach o utrzymanie się w pierwszej lidze. W pierwszej lidze nastąpi teraz przerwa aż do 9 lutego, zespół w piątek odbędzie ostatni trening, zawodniczki będą miały wolne do 2 stycznia. A 9 lutego 2013 r. Jutrzenka zagra w Płocku ze Słupią, którą nieoczekiwanie pokonała na inaugurację w Słupsku.

SMS Gliwice - AZS PWSZ Jutrzenka Płock 26:24 (14:11)