Rezerwy Wisły wygrywają w sparingu

Rezerwy Wisły wygrywają w sparingu - Zdjęcie główne

SportMłodzi nafciarze kontynuują przygotowania do nadchodzącego sezonu, w którym wystąpią na zapleczu Ekstraklasy. Szczypiorniści Wisły II Płock wygrali swój sparing składający się z dwóch meczów. Przeciwnikiem płocczan była, grająca w drugiej lidze, Anilana Łódź.

Wiślacy pierwsze spotkanie rozpoczęli dosyć niemrawo. Dopiero po 15 minutach zaczęli narzucać swój styl gry i budować przewagę. Świetnie w bramce prezentowali się bramkarze niebiesko-biało-niebieskich, co przynosiło szanse na bramki. Dobry występ zaliczył, powracający z wypożyczenia, Łukasz Całujek, który w całym meczu zdobył 6 bramek. Podopieczni Roberta Jankowskiego pewnie pokonali drużynę z Łodzi 43:32.

W drugim spotkaniu znowu znakomicie bronili bramkarze Wisły - Wiśniewski i Ruciński, obaj zanotowali ponad 40% skutecznych obron. Mimo dobrej postawy bramkarzy, pierwsza połowa należała do Anilany, która schodziła do szatni przy prowadzeniu 17:15. Druga część spotkania pokazała, że płocczanie po efektownym zwycięstwie w pierwszym meczu lekko zlekceważyli przeciwnika. Łodzianie cały czas prowadzili różnicą 3-4 bramek. Dopiero na 15 minut przed końcem spotkania wiślakom udało się wyrównać, a później przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

I mecz: ORLEN Wisła II Płock - Anilana Łódź 43:32 (18:14)

ORLEN Wisła II: Wiśniewski (8/23 – 39%), Ruciński (9/19 – 47%) - Całujek 6, Zaremba 5, Lemaniak 5, Starzyński 5, Graczyk 4, Sowul 4, Miedziński 3, Moryń 3, Wojdak 2, Bronowski 2, Janiszewski 2, Turkowski 1, Chosik 1,

II mecz: ORLEN Wisła II Płock - Anilana Łódź 35:29 (15:17)

ORLEN Wisła II: Wiśniewski (10/25 - 40%), Ruciński (9/21 - 42%), Rybicki (0/1) - Turkowski 6, Lemaniak 4, Rupp 4, Koper 3, Chosik 3, Miedziński 3, Sowul 2, Wojdak 2, Graczyk 2, Janiszewski 2, Całujek 2, Zaremba 1, Bronowski 1.