Reklama

Prezydent przedstawił nowego prezesa Wisły

Opublikowano:
Autor:

Prezydent przedstawił nowego prezesa Wisły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Prezydent Andrzej Nowakowski ogłosił, że prezesem spółki SPR Wisła zostanie Artur Zieliński, dotychczasowy wiceprezes klubu.

Prezydent Andrzej Nowakowski ogłosił, że prezesem spółki SPR Wisła zostanie Artur Zieliński, dotychczasowy wiceprezes klubu.

Nazwisko nowego prezesa klubu podano przed treningiem w Orlen Arenie. - Chciałbym przedstawić państwu nowego prezesa klubu, którym został Artur Zieliński - zaczął konferencję prezydent Płocka - Andrzej Nowakowski. - Prezes Raczkowski podjął decyzję o tym, że będzie realizował się zawodowo w nieco innym wymiarze. Dla mnie bardzo ważna jest kontynuacja tego, co wspólnie osiągnęliśmy w ostatnich dwóch latach. Stąd decyzja o tym, aby na czele zarządu stanął prezes Zieliński.

Prezydent przyznał, że najbardziej zależy mu na tym, by drużynę cały czas trenował Manolo Cadenas. - To on konsekwentnie buduje zespół na miarę europejską - chwalił prezydent.

Prezes Artur Zieliński w skrócie przedstawił nowych zawodników oraz plan przygotowań do sezonu. - Zhitnikov od kilku lat reprezentował Czechowskie Niedźwiedzie, mam nadzieję, że równie godnie będzie bronił barw Wisły - mówił świezo upieczony prezes. - Bartosza Konitza również nie trzeba przedstawiać. Jest zawodnikiem, który już od kilku lat potrafi mocno wystraszyć wszystkich bramkarzy w polskiej lidze i miejmy nadzieję, że w od nowego sezonu w Lidze Mistrzów. Marco Oneto dołączy do nas już w środę lub czwartek. Właśnie zakończyły się Igrzyska Panameryki, na których Oneto zdobył brązowy medal, dlatego mam nadzieję, że maksymalnie w czwartek zawodnik będzie do dyspozycji Manolo Cadenasa.

Prezes odniósł się również do informacji o jego nowym stanowisku.  - Dwa lata pracowałem razem z Robertem Raczkowskim. Przez ten czas bardzo dużo nauczyłem się zarówno od niego, jak i od Manolo. Mam nadzieję, że kolejne lata to będą lata owocnej współpracy i pokażą one, że Orlen Wisła Płock jest zespołem, który może odnosić największe sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Nowy prezes i trener stawiają przed zespołem jasny cel: zdobycie co najmniej jednego złota na krajowych parkietach oraz wyjście z grupy w Lidze Mistrzów. - Będzie to mój trzeci sezon pracy w Wiśle i mam nadzieję, że przyniesie sukcesy w postaci tytułów - mówił podczas konferencji trener. - Budujemy drużynę, która będzie w stanie walczyć z najlepszymi na świecie. Bardzo chcemy zwyciężać w każdym meczu, dawać jak najwięcej radości kibicom. Ta droga ma nas zaprowadzić do przynajmniej jednego trofeum.

Głos na spotkaniu z dziennikarzami zabrali również nowi zawodnicy, którzy już stawili się w Płocku. Rosjanin od trzech dni przebywa w naszym mieście. - Zdążyłem zwiedzić tylko trochę miasta, niestety w sobotę pogoda nie dopisała i nie trwało to zbyt długo.

Bartek Konitz zapytany o grę w reprezentacji Polski zapewnił, że jego priorytetem obecnie jest gra w barwach Wisły i na tym będzie się skupiał w stu procentach.

Po konferencji przyszedł czas na pierwszy otwarty trening przed nowym sezonem. Zawodników przywitało około dwóch tysięcy kibiców. Trener Manolo Cadenas przygotował dla szczypiornistów głównie ćwiczenia poprawiające koordynację ruchową. Pierwsze zajęcia zakończyły się niespodzianką przygotowaną specjalnie dla kibiców. Zawodnicy wyrzucili piłki na trybuny, a osoby, które je złapały, mogły wziąć udział w treningu razem z nafciarzami.

Zdjęcia z treningu wkrótce w naszej galerii.

fot. Szymon Łabiński / Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE