Reklama

Pomarańczowa wiosna w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Pomarańczowa wiosna w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W najbliższą sobotę piłkarki nożne Klubu Sportowego Królewscy Płock wrócą na ligowe boiska w III Mazowieckiej Lidze Kobiet. Pierwszym wyjazdowym przeciwnikiem zespołu z Płocka będzie Pogoń Siedlce.

W najbliższą sobotę piłkarki nożne Klubu Sportowego Królewscy Płock wrócą na ligowe boiska w III Mazowieckiej Lidze Kobiet. Pierwszym wyjazdowym przeciwnikiem zespołu z Płocka będzie Pogoń Siedlce.

- Jak zwykle przygotowywaliśmy się bardzo solidnie - zapewnia trener piłkarek nożnych Adrian Piankowski. - Z powodu poważniejszych kontuzji,  a także zdarzeń losowych wypadły nam na dłużej cztery zawodniczki. Reszta trenowała cztery razy w tygodniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ pierwszy raz mogliśmy rozegrać aż trzy mecze sparingowe przed ligą.

Płocczanki zmierzyły się w meczach kontrolnym z czołowymi zespołami II- ligi kobiet: Pelikanem Łowicz i AZS-em KU UW Warszawa oraz męską drużyną juniorów Sparty Mochowo.

- Żaden nasz mecz przygotowawczy nie zakończył się dla nas pozytywnym rezultatem, jednak każdy z nich przyniósł bardzo potrzebne doświadczenie i mnóstwo materiału wideo do analizy - mówi Piankowski. - Wiem, że ustawiłem poprzeczkę na wysokim poziomie. Większość z dziewczyn musi być przygotowana, aby zagrać na kilku pozycjach. Cały czas szukamy optymalnego ustawienia i wykorzystania najlepszych cech każdej zawodniczki na potrzeby zespołu. Moje podopieczne wiedzą już naprawdę dużo o zawiłościach taktycznych, a także są świadome wielu rzeczy, które dzieją się na boisku. Mamy nadzieję, że zaprocentuje to w zbliżających sie rozgrywkach. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować zawodniczkom za włożoną pracę, zaangażowanie, oddanie, wytrwałość, a także godne reprezentowanie Królewskich. To duże wyróżnienie dla mnie móc pracować z taką grupą kobiet.

Pierwszy mecz u siebie Pomarańczowe rozegrają 12 kwietnia o godzinie 13 na boisku ze sztuczną murawą Wisły Płock.

- Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie. Przyjdźcie zobaczyć, jakie postępy zrobiły zawodniczki podczas przerwy zimowej - zachęca trener Królewskich. Chcieliśmy także podziękować Wiśle Płock, za możliwość rozegrania dwóch meczów na jej obiekcie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE