Polacy gromią w meczu towarzyskim. Niezłe spotkanie Nafciarzy

Polacy gromią w meczu towarzyskim. Niezłe spotkanie Nafciarzy - Zdjęcie główne

SportReprezentacja Polski w piłce ręcznej meczem z Bahrajnem rozpoczęła intensywny miesiąc. Podopieczni Piotra Przybeckiego w drugiej odsłonie pokazali wyższość na rywalem i wygrali 26:18.

Polacy grają w Pucharze Czterech Narodów, rozgrywanym w Gdańsku. W półfinale przyszło im zmierzyć się z Bahrajnem i dzięki temu zwycięstwu awansowali do finału, gdzie czekała już reprezentacja Białorusi. Piotr Przybecki powołał pięciu zawodników Orlen Wisły Płock: Michała Daszka, Przemysława Krajewskiego, Adama Morawskiego, Tomasza oraz Macieja Gębala.

Nafciarze mieli okazje do zaprezentowania swoich umiejętności w drugiej połowie. Adam Morawski zamurował bramkę i przez ponad 20 minut przepuścił zaledwie dwa rzuty! Mecz skończył z 50% skutecznością. Dobrze wprowadzili się też Michał Daszek i Tomasz Gębala, którzy zdobyli kolejno 4 i 3 bramki. Tylko 1 trafienie dołożył Maciej Gębala, ale gra z kołem była jednym ze słabszych elementów biało-czerwonych.

W piątek o 18:00 podopieczni Piotra Przybeckiego zagrają w finale z Białorusią.

Polska - Bahrajn 26:18 (12:10)

Polska: Schodowski, Morawski – Moryto 6, Daszek 4, T.Gębala 3, Genda 2, Paczkowski 2, Chrapkowski 2, Syprzak 1, Czuwara 1, Makowiejew 1, M.Gębala 1, Krieger 1, Nogowski 1, Wróbel 1, Walczak, Daćko.

Bahrajn: Husain – Habib 4, Qader 4, Al Sayyad 3, Ali 3, Jalal 3, Saad 1, Alsalatna, Saad, Merza, Al Fardan, Madan, Al Maquabi, Eid, Abdulquader.