Reklama

Płockie Mustangi zapraszają do siebie

Opublikowano:
Autor:

Płockie Mustangi zapraszają do siebie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Najmłodszy zawodnik ma 15 lat, najstarszy – ponad 20 więcej, najcięższy waży 152 kg. Ale to nie ma znaczenia, potrzebni są wszyscy. Drużyna futbolu amerykańskiego zaprasza na otwarte treningi – pierwszy już w niedzielę. Może to jest sport dla ciebie?

Najmłodszy zawodnik ma 15 lat, najstarszy – ponad 20 więcej, najcięższy waży 152 kg. Ale to nie ma znaczenia, potrzebni są wszyscy. Drużyna futbolu amerykańskiego zaprasza na otwarte treningi – pierwszy już w niedzielę. Może to jest sport dla ciebie?

W niedzielę Mustangi tradycyjnie wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwestując w centrum miasta w sile 23 osób. Zespół czeka wiosną początek sezonu, więc drużyna wciąż poszerza skład.

Temu celowi służą otwarte treningi, zaplanowane w cztery kolejne niedziele – 20 i 27 stycznia oraz 3 i 10 lutego o godz. 10 Zespole Szkół nr 2 przy Chopina 62. - Będzie szansa treningu razem z drużyną, sprawdzenia możliwości i być może dołączenia na stałe w szeregi futbolistów – zachęca zarząd Mustangów. Wystarczy zabrać ze sobą strój, obuwie sportowe i butelkę wody. Warunek uczestniczenia w rekrutacji to ukończone 16 lat.

Obecnie w drużynie jest 35 czynnych graczy, liczymy jednak, że do początku rozgrywek ta liczba się zwiększy – mówi Mariusz Gajewski. Mamy już harmonogram rozgrywek i śmiało można powiedzieć, że to ostatni gwizdek, by dołączyć do drużyny, rozpocząć treningi i przygotować się do sezonu, który
rozpoczniemy 14 kwietnia. Na rekrutacji nie oczekujemy atletów, czy osób które już coś trenowały. Osoby jak to się mówi prosto z ulicy są w większości w tej drużynie i dają sobie radę. Jedyny warunek to chęci, chęci i jeszcze raz chęci do treningów i gry w futbol amerykański.

Drużyna w statystykach:
Istnieje od 2007 roku
Rozegrała przez 5 lat 37 meczów ligowych i 8 sparingów
Przejechała na mecze wyjazdowe około 7.600 km
Najlżejszy zawodnik waży 62 kg, a najcięższy – 152 kg
Najniższy zawodnik mierzy 161 cm, a najwyższy 198 cm
Najmłodszy zawodnik ma 15 lat, najstarszy 36 lat
Wicemistrz Polski PLFA I w roku 2011.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE