Piotr Maślanka trzeci raz mistrzem Polski

Piotr Maślanka trzeci raz mistrzem Polski  - Zdjęcie główne

SportPiotr Maślanka już po raz trzeci zdobył tytuł mistrza Polski służb mundurowych w kickboxingu.

W  dniach 10-12 czerwca odbyły IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Tym razem zawodników gościł malowniczy Sanok (dotychczasowe trzy edycje były organizowane w Rzeszowie).

W turnieju wystartowało 124 zawodników i zawodniczek  reprezentujących 53 jednostki służb mundurowych z całej Polski. Ideą tego turnieju jest sprawdzenie wyszkolenia, swoich możliwości i jednocześnie integracja środowiska różnych służb mundurowych podległych pod resorty MON i MSWiA oraz wojewodów, prezydentów, wójtów i starostów, dlatego prawo startu na podstawie legitymacji służbowych mieli wyłącznie żołnierze WP wszystkich typów sił zbrojnych RP z wszelkich jednostek wojskowych oraz funkcjonariusze policji,  Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Biura Ochrony Rządu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Centralnego Biura Śledczego, Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei, służby więziennej, straży miejskiej, straży pożarnej, służby celnej, Państwowej Straży Rybackiej, Straży Łowieckiej, Straży Leśnej i Straży Marszałkowskiej.

Wśród startujących w mistrzostwach nie zabrakło znanego nam z poprzednich edycji turnieju Piotra Maślanki, jedynego płocczanina uczestniczącego w tym renomowanym turnieju.  Wystąpił on w konkurencji walk formuły pointfighting, tym razem rywalizując w kategorii wagowej 89 kg. Zawodnik z Płocka w półfinałowej walce spotkał się z Sebastianem Wiszniewskim z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie, którego pokonał werdyktem 7:2.

Następnie przyszło mu się zmierzyć w walce finałowej ze zwycięzcą drugiego półfinału. Okazał się nim Dominik Szymczak z Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy (dwukrotny mistrz Polski juniorów tej formuły z lat 2014 i 2015), który swojego półfinałowego przeciwnika pokonał przed czasem werdyktem 10:0. Po pierwszej rozpoznawczej rundzie Maślance udało się pokonać przeciwnika przed upływem regulaminowego czasu walki werdyktem 12:2. Tym samym Maślanka po raz trzeci ukończył  rywalizację na  miejscu pierwszym, zdobywając trzeci złoty medal i tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w formule pointfighting. Wartym podkreślenia jest fakt, że tytuł ten zdobył w trzeciej już kategorii wagowej, poprzednio w kat. wag. - 79 kg (2013 r.) i -84 kg (2014 r.), a tym razem - 89 kg.

- Spodziewałem się trudnego i bardzo wyrównanego finału, okazało się jednak, że w efekcie doskonale dobranej taktyki, bardzo dobrego przygotowania szybkościowego oraz cennej pomocy niezastąpionych sekundantów była to walka, w której od początku do końca dominowałem, kontrolując poczynania przeciwnika - powiedział zawodnik po wygranej walce.