Piąty mecz, piąte zwycięstwo Nafciarzy. Koncert Morawskiego [ZDJĘCIA]

Sport W sobotnim meczu PGNiG Superligi piłkarze ręczni Wisły Płock pokonali w Orlen Arenie Zagłębie Lubin różnicą 13 bramek i wciąż są niepokonani w krajowych rozgrywkach.

Wisła wystąpiła bez kontuzjowanych Zoltana Szity, Przemysława Krajewskiego i

Dmitrija Żytnikowa, ale i tak była zdecydowanym faworytem potyczki.

Od gola w Orlen Arenie rozpoczęli gospodarze, ale goście szybko wyrównali. Nafciarze popełnili kilka błędów w rozegraniu i ataku, grali niedokładnie. Na dodatek otrzymali karę dwuminutową za zbyt dużą liczbę zawodników na boisku.

Po 7. minutach wciąż było 1:1, głównie dzięki świetnym interwencjom Adama Morawskiego, który obronił 4 z pierwszych 5 rzutów Zagłębia.

Wystarczyła większa koncentracja gospodarzy i trochę dokładności i po bramce Marka Dacko było już 5:1 dla Wisły, a po kwadransie 8:3.

Pięć minut przed końcem kibice ożywili się, gdy po pięknej wrzutce Niko Mindegii ze skrzydła trafił Mikołąj Czapliński, a po chwili bramkę zdobył rzutem przez całe boisko Morawski!

Do przerwy Nafciarze - mimo niemrawego początku - prowadzili bardzo wysoko, bo 17:8, a "Loczek" niemal zamurował płocką bramkę.

- Mam nadzieję, że w drugiej połowie poprawimy jeszcze nieco obronę. Słowa uznania dla Adama Morawskiego za postawę w bramce - mówił w przerwie w telewizyjnym wywiadzie kołowy Wisły Marek Daćko.

W drugiej połowie przewaga Nafciarzy rosła. Przy stanie 26:13 płocczanie musieli grać tylko w czterech przeciw szóstce rywali, ale i tak Tin Lucin znalazł drogę do bramki Zagłębia.

Mecz się nieco wyrównał, gospodarze grali spokojnie, a wynik z rzutu karnego ustalił Siergiej Korsorotow.

ORLEN Wisła Płock - MKS Zagłębie Lubin 34:21 (17:8)

Bramki dla Wisły: Czapliński i Lucin po 6, Kosorotow i Komarzewski - po 5, Daszek i Mindegia - po 3, Serdio i Daćko - po 2, Morawski i Fernandez po - 1.