Petra nie zawiodła. Zwycięstwo przed płocką publicznością![FOTO]

Petra nie zawiodła. Zwycięstwo przed płocką publicznością![FOTO] - Zdjęcie główne

SportZawodnicy BHT Autoforum Petry Płock mogą być zadowoleni. Udało im się dotrzeć do finału, gdzie pokonali BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski 2:0.

Zawodnicy BHT Autoforum Petry Płock mogą być zadowoleni. Udało im się dotrzeć do finału, gdzie pokonali BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski 2:0.

Niedziela to ostatni dzień turnieju PGNiG Summer Superligi. Tuż po 16:00 rozpoczęły się finały. Najpierw na plaży przed Ratuszem zagrały najlepsze zespoły damskie. Wśród pań do finału dotarły zawodniczki Pyrek Poznań i Westsite Amsterdam.

Pierwszy set był bardzo zacięty i dopiero w końcówce poznanianki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 21:20. W drugiej partii dużo lepsze były już Holenderki i dość pewnie doprowadziły do shoot outów. Tutaj okazała się już dominacja zawodniczek z Amsterdamu, które wygrały tę część 5:0.

Po chwili na boisku pojawili się finaliści zawodów mężczyzn. Naprzeciw siebie stanęły zespoły BHT Auto Forum Petry Płock i BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski. Pierwszy set był bardzo zacięty i po 5 minutach na tablicy był wynik 10:10. Równo było aż do samego końca - na 120 sekund przed końcem było po 14. W końcówce płocczanie zdobyli bramkę, ale rywale mieli jeszcze 12 sekund na skonstruowanie swojej akcji. Popełnili jednak błąd i pierwszy set padł łupem Petry.

W drugim secie gospodarze byli już dużo lepsi i szybko wypracowali solidną przewagę. Na półmetku prowadzili już 12:8, a dwie minuty później różnica wynosiła już 8 bramek. Petra pewnie dążyła do zwycięstwa, mimo iż jeden z zawodników został ukarany czerwoną kartką za kontestowanie decyzji sędziny. Ostatecznie druga partia zakończyła się wynikiem 24:16, a cały mecz 2:0.

- Wygraliśmy u siebie przy wspaniałej publiczności - mówił w rozmowie z nami Miłosz Rupp, wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. - Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się wygrać w tak pięknym miejscu przy wspaniałej publiczności. Zdarzały się upadki, ale wróciliśmy na właściwe tory właśnie u siebie.

- Piotrków postawił ciężkie warunki, ale my tylko możemy się z tego cieszyć. Bezstronne pojedynki byłyby nudne dla publiczności. Cieszę się, że mogliśmy dostarczyć emocji - mówił zawodnik Petry. - Przyjeżdżają tutaj zawodnicy i sędziowie zza granicy. Chwalą organizację, publiczność. Poziom piłki ręcznej plażowej rośnie w Polsce i na Świecie.