Nieudany pościg płockich koszykarek. Skuteczna Kotonowicz [FOTO]

Nieudany pościg płockich koszykarek. Skuteczna Kotonowicz [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Ireneusza Jasińskiego odniosły drugą porażkę w tegorocznych rozgrywkach I ligi kobiet. Lepszym od płocczanek okazał się być beniaminek z Sokołowa Podlaskiego.

O wyniku całego spotkania zaważyła szczególnie pierwsza kwarta. Mon-Pol popełniał mnóstwo błędów, które bez skrupułów wykorzystywały przyjezdne. Choć jeszcze w połowie pierwszej kwarty mieliśmy remis to końcówka należała już bezwzględnie do gości, którzy obieli prowadzenie 25:9.

Drugą odsłonę, skutecznym rzutem za dwa punkty, rozpoczęła Lucyna Kotonowicz. Niestety chwilę później odpowiedziały rywalki. Płocczanki starały się odrabiać straty ale wyraźnie były tego dnia bezsilne wobec nieźle grających koszykarek Sokołowa.

Do przerwy przewaga zmalała tylko o 5 punktów. Kolejne dwie kwarty przebiegały pod minimalne dyktando gospodyń. Świetnie w ataku sprawowała się Kotonowicz, która w całym spotkaniu zdobyła 25 punktów. Niestety przewaga z pierwszych 10 minut meczu okazała się być za duża. Płocczankom nie udało się odrobić strat i po raz drugi w tym sezonie schodziły z parkietu pokonane.

W 3. kolejce koszykarki Mon-Polu będą pauzować. Kolejne spotkanie rozegrają dopiero 22 października, kiedy to u siebie podejmą zespół z Pruszkowa.

Mon Pol Płock - Sokołów Podlaski 61:65 (9:25, 19:14, 15:12, 18:14)

Mon Pol: Lucyna Kotonowicz - 25, Agata Chaliburda - 14, Agnieszka Misiek - 9, Katarzyna Sobczyńska - 7, Justyna Pytlarczyk - 6, Eliza Miaśkiewicz, Aleksandra Krajewska, Paulina Kutycka

Sokołów: Zieniewska, Grygiel 10, Świetochowska 2, Szkup 11, Poleszak 9, Jaworska, Jastrzębska 12, Szymańska 5, Iwaniuk 16