Reklama

Nie dla każdego święta to czas wolny

Opublikowano:
Autor:

Nie dla każdego święta to czas wolny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Edyta Charzyńska została powołana do młodzieżowej reprezentacji Polski, która w dniach 29-31 marca grać będzie w Rumunii o awans do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Awans wywalczą dwa z czterech startujących zespołów.

Edyta Charzyńska została powołana do młodzieżowej reprezentacji Polski, która w dniach 29-31 marca grać będzie w Rumunii o awans do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Awans wywalczą dwa z czterech startujących zespołów.

Turniej eliminacyjny MME odbywać się będzie w rumuńskim mieście Craiova. O dwa premiowane awansem miejsca zagrają Rumunia, Polska, Słowenia i Wielka Brytania. Młode Polki swoją formę szlifowały podczas zgrupowania, które odbywało się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Po jego zakończeniu trenerka Edyta Majdzińska ustaliła składającą się z szesnastu zawodniczek młodzieżową reprezentację Polski, która w Rumunii powalczy o awans do sierpniowych finałów MME. Wśród ośmiu rozgrywających znalazła się grająca na co dzień w AZS PWSZ Jutrzence Płock Edyta Charzyńska.

Biało-czerwone do Rumunii wylecą w czwartek, a przed pierwszym meczem odbędą jeszcze trening w hali, w której odbywać się będą eliminacje. Polki zagrają 29 marca z Wielką Brytanią, dzień później ze Słowenią, a na zakończenie turnieju z Rumunią.

Reprezentacja Polski:

bramkarki: Patrycja Chojnacka (MKS Zagłębie Lubin/SMS Gliwice), Karolina Sarnecka (SKS Kusy Kraków);

rozgrywające: Edyta Charzyńska (AZS PWSZ Jutrzenka Płock), Kinga Damaziak (MTS Kwidzyn), Monika Kobylińska (MKS Sokół Żary/SMS Gliwice), Katarzyna Kozimur (UKS SP 14 Przemyśl/ SMS Gliwice), Joanna Kozłowska (Vistal Łączpol Gdynia), Aleksandra Tomczyk (SKF Sprinter Lublin/SMS Gliwice), Kinga Gutkowska (MTS Kwidzyn), Zuzanna Ważna (KU AZS Politechnika Koszalińska/SMS Gliwice).

obrotowe: Joanna Szarawaga (KU AZS Politechnika Koszalińska/SMS Gliwice), Romana Fornalik/UKS Conrad Gdańsk).

skrzydłowe: Katarzyna Janiszewska (Vistal Łączpol Gdynia), Izabella Oreszczuk (MTS Kwidzyn), Monika Koprowska (KU AZS Politechnika Koszalińska), Katarzyna Nowak (UKS Dąbrówka Gniezno).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE