Nafciarze jadą do wicelidera Lotto Ekstraklasy. Rywal jeszcze nie przegrał

Nafciarze jadą do wicelidera Lotto Ekstraklasy. Rywal jeszcze nie przegrał - Zdjęcie główne

SportPo dwutygodniowej przerwie wracają rozgrywki Lotto Ekstraklasy. W 8. kolejce Wisła Płock zmierzy się w Lubinie z miejscowym Zagłębiem.

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach podyktowana była meczami reprezentacji. W rozgrywkach międzynarodowych wzięło udział dwóch graczy Wisły. Arkadiusz Reca otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski U-21 w Arłamowie. Skrzydłowy pojawił się w wyjściowym składzie na towarzyskie spotkanie z Węgrami w Lublinie. Arek zaprezentował się z dobrej strony. Na boisku spędził 66 minut. Mecz zakończył się remisem 1:1 po golach Jarosława Jacha w 26. minucie dla Polski oraz Dániela Prossera dla Węgrów już w doliczonym czasie gry.

Powołanie na zgrupowanie reprezentacji Białorusi otrzymał również Siergiej Krivets. Pomocnik Wisły wystąpił najpierw w towarzyskim spotkaniu przeciwko Norwegii i w 56. minucie zdobył gola na wagę zwycięstwa. Zdecydowanie większe znaczenie miało kolejne spotkanie Siergieja, tym razem przeciwko reprezentacji Francji. W meczu eliminacji do Mistrzostw Świata zawodnik pojawił się na boisku w 69. minucie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co międzynarodowe media określiły mianem sensacji.

W piątek 9 września na Wisłę czekać będzie kolejny, wymagający rywal. Z Zagłębiem Lubin płocczanie mierzyli się ostatnio jeszcze na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2014/2015. 17 sierpnia w Lubinie Wisła po kapitalnym meczu wygrała z faworytem 3:1 po golach Krzysztofa Janusa z rzutu karnego oraz Marko Radicia i Łukasza Kacprzyckiego. W rewanżu przy Łukasiewicza w marcu 2015 roku gospodarze musieli uznać wyższość Zagłębia. Jedynego gola zdobył w 69. minucie Aleksander Kwiek. W całej historii spotkań obu zespołów 10-krotnie tryumfowali lubinianie, Wisła zaliczyła osiem zwycięstw. Tylko 2-krotnie mecze kończyły się podziałem punktów.

Aktualny wicelider tabeli Lotto Ekstraklasy goryczy porażki w obecnym sezonie jeszcze nie zaznał. Wygrywał za to trzykrotnie, a czterokrotnie dzielił się punktami. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach podopieczni Piotra Stokowca zdobyli 13 punktów, czyli tyle samo co liderująca Jagiellonia oraz Arka Gdynia, Lechia Gdańsk oraz Bruk-Bet Termalica. Na drugiej pozycji plasuje ich lepszy bilans bramkowy. Ekipa byłej gwiazdy z Łukasiewicza Krzysztofa Janusa strzeliła łącznie dziesięć bramek, tracąc przy tym raptem dwie. Niedawny uczestnik rozgrywek europejskich będzie zdecydowanym faworytem w starciu z beniaminkiem z Płocka. Zarówno w ekstraklasie, jak i jeszcze w 1. lidze ekipa prowadzona przez Marcina Kaczmarka udowadniała jednak, że lepiej radzi sobie w spotkaniach z potencjalnie silniejszymi przeciwnikami, jak Lechia czy Jagiellonia, niż w rywalami teoretycznie słabszymi, jak Korona Kielce.

Płocczanie po ostatniej porażce z Koroną będą chcieli za wszelką cenę zapunktować. Niebiesko-biało-niebiescy z dorobkiem ośmiu punktów plasują się obecnie na 11. miejscu w ligowej tabeli. Jedynie trzy oczka mniej ma na swoim koncie Górnik Łęczna, który znalazł się w strefie spadkowej. W ekipie Wisły po raz kolejny zabraknie Damiana Piotrowskiego, który wciąż dochodzi do siebie po kontuzji z meczu Pucharu Polski ze Stalą Mielec.

Początek meczu Wisły z Zagłębiem w piątek 9 września o 20:30. Transmisję przeprowadzi telewizja Canal + Sport.