Mon-Pol bezlitosny dla Łomianek [FOTO]

Mon-Pol bezlitosny dla Łomianek [FOTO] - Zdjęcie główne

SportMon-Pol Płock pewnie pokonał koszykarki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach 92:58. Wynik nie jest dla nikogo niespodzianką, bo SMS jest wyraźnym outsiderem I ligi i w tym sezonie nie wygrał jeszcze żadnego spotkania.

Mecz od samego początku rozgrywany był pod dyktando gospodyń. Płocczanki kontrolowały grę i z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. W połowie pierwszej kwarty wynik brzmiał 20:8 dla podopiecznych Ireneusza Jasińskiego, wtedy w drużynie Mon-Polu coś się zacięło, szwankowała szczególnie gra w ofensywie co skutkowało rzuceniem tylko 4 punktów w ciągu ostatnich 5 minut.

Druga odsłona pokazała prawdziwą siłę płockiego zespołu. Płocczanki przez 10 minut zdobyły aż 32 punkty tracąc przy tym tylko 13. W ataku prym wiodły szczególnie  Kotonowicz i Chaliburda, które razem w całym spotkaniu zdobyły 40 oczek.

Po pierwszej połowie Mon-Pol wygrywał 56: 29. Taki wynik mocno zaostrzył apetyty kibiców, którzy niemalże do końca spotkania dopingowali swoje zawodniczki, aby te zdobyły pierwszy raz w tym sezonie 100 punktów. Niestety sztuka ta się nie udała. Płocczanki podeszły do 3 i 4 kwarty wyraźnie rozluźnione, przez co miały duże problemy ze zdobywaniem punktów. Wynik nie był już zagrożony, a i przyjezdne często myliły się w ataku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem zespołu z Płocka 92:58.

Mon-Pol Płock - SMS PZKosz II Łomianki 92:58 (24:16, 32:13, 21:17, 15:12)

Mon-Pol: Janas 15, Kotonowicz 20, Kutycka 9, Chaliburda 20, Gruchot, Pytlarczyk 10, Sikorska 5, Gawska, Deko 13

SMS PZKosz: Nowakowska 13, Glinka 4, Omelan 6, Ziobro 2, Markowska 8, Kućko 10, Niełacna 4, Zieniewska, Falkowska 5, Szydłowska 6