Męczarnie nafciarzy w Opolu

Męczarnie nafciarzy w Opolu - Zdjęcie główne

SportWisła wygrała na wyjeździe z Gwardią Opole. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo jeszcze na kwadrans przed końcem spotkania, nafciarze wygrywali z gospodarzami tylko jedną bramką.

Płocczanie przystąpili do tego spotkania mocno osłabieni po meczu z THW. Ze składu wypadło kolejnych dwóch szczypiornistów. Adam Wiśniewski i Marco Oneto doznali w Niemczech kontuzji. Urazy dały szansę na debiut zawodnikowi drugiego zespołu - Kacprowi Adamskiemu. Młody rozgrywający wpisał się na listę strzelców rzucając bramkę ze skrzydła w końcówce spotkania.

Podopieczni Manolo Cadenasa szybko wyszli na prowadzenie 3:0, wydawało się, że Wisłę czeka łatwy spacer po zwycięstwo. Kolejne minuty pokazały jednak, że Gwardia nie położy się przed wicemistrzami Polski i będzie walczyła o jak najbardziej korzystny rezultat.

Do przerwy wiślacy prowadzili 16:13. Podopieczni Rafała Kuptela postawili niebiesko-biało-niebieskich trudne warunki. W 44. minucie Mindaugas Tatrcijonas rzucił bramkę kontaktową, na szczęście goście szybko się obudzili i ponownie odskoczyli na kilka punktów przewagi. Wynik spotkania na 22:28 ustalił były zawodnik Wisły - Sebastian Rumniak.

W szeregach Wisły było widać zmęczenie po meczu z THW Kiel. Nafciarze grali bardzo nieskutecznie w ataku. Podobnie jak w spotkaniu z mistrzem Niemiec dobry mecz rozegrali płoccy bramkarze. Swoje do dramaturgii spotkania dorzucili również sędziowie, którzy aż 7 razy wyrzucali przyjezdnych na ławkę kar, przy czym miejscowi tylko 3 razy otrzymali karę dwóch minut.

Teraz przed Wisłą dwa spotkania domowe. Płocczanie za tydzień rozegrają w Orlen Arenie arcyważne spotkanie w Lidze Mistrzów z PSG. Trzy dni wcześniej przyjdzie im się jeszcze zmierzyć w Superlidze z Chrobrym Głogów.

Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock 22:28 (13:16)

Gwardia: A.Malcher (38% 10/30, 3/4 k), E.Taletović (0% 0/7, 0/0 k) - P.Swat(1), W.Trojanowski, W.Knop (5), P.Prokop, R.Simic (3, 2/2k), M.Tarcijonas (3), M.Jankowski, K.Mokrzki (2, 0/1k), A.Łangowski, S.Rumniak (5), N.Zeljic (3)

Orlen Wisła: M.Wichary (37% 7/18, 0/1 k), R.Corrales (44% 7/16, 1/2 k) - M.Daszek (8), V.Ghionea (3, 1/2k), I.Nikčević (1), Z.Kwiatkowski, T.Rocha (2, 0/1k), D.Zhitnikov (2), J.Toledo (1), M.Tarabochia (2), M.Piechowski (3), D.Racotea (5, 0/1k), K.Adamski (1)

Kary: Gwardia 6 min. - Wisła 14 min.