Mamy srebrny medal Pucharu Europy!

Mamy srebrny medal Pucharu Europy! - Zdjęcie główne

SportDuży sukces w zawodach Pucharu Europy Juniorów we Wrocławiu odniósł judoka AZS PWSZ Jutrzenka Płock i reprezentacji Polski Patryk Ciechomski zdobywając srebrny medal.

Duży sukces w zawodach Pucharu Europy Juniorów we Wrocławiu odniósł judoka AZS PWSZ Jutrzenka Płock i reprezentacji Polski Patryk Ciechomski, zdobywając srebrny medal.

Płocczanin stoczył 4 walki w kategorii do 90 kg. W drodze do finału pokonał kolejno Romansa Solovjovsa z Łotwy, Adilkhana Kozybayeva z Kazachstanu i Arpada Szakacsa ze Słowacji. W pojedynku o złoto Patryk Ciechomski stoczył zacięty bój z reprezentantem Kazachstanu Samatem Yessenem. Wychowanek trenera Wojciecha Pudlika prowadził już nawet po rzucie na yuko, ostatecznie poległ jednak przez ippon.

We Wrocławiu startowała również Martyna Maślanka z klubu Eljot Płock w wadze 44 kg,  przegrała jednak dwie walki z Niemką Alessą Sommer i w repasażach z Francuzką Roseline Noelle Grandjean. Ostatecznie zajęła 7. miejsce.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 9. miejsce z jednym srebrnym medalem Patryka Ciechomskiego i 6 brązowymi medalami. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Francji i Niemiec.