Reklama

Latający maturzysta awansuje w rankingach

Opublikowano:
Autor:

Latający maturzysta awansuje w rankingach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Przygotowania do egzaminu dojrzałości nie przeszkodziły Wojciechowi Bógdałowi w efektownych startach w kraju i za granicą. Płocki paralotniarz śmiało dobija się do krajowej czołówki.

Przygotowania do egzaminu dojrzałości nie przeszkodziły Wojciechowi Bógdałowi w efektownych startach w kraju i za granicą. Płocki paralotniarz śmiało dobija się do krajowej czołówki.

Młody paralotniarz zadebiutował w Piszu. Spisał się rewelacyjnie, zajmując w pełni zasłużone pierwsze miejsce. Swoje wysokie umiejętności potwierdził w Częstochowie podczas zawodów Polskiej Ligi Paralotniowej. Wygrał konkurencję slalomową, pozostawiając w pokonanym polu między innymi ubiegłorocznego rekordzistę świata. W klasyfikacji generalnej, która poza slalomem obejmowała również nawigację i ekonomię, wywalczył sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

Płocki paralotniarz przed rozpoczęciem wakacji zdążył jeszcze wystartować w Otwartych Mistrzostwach Czech. I tym razem spisał się bardzo dobrze, zajmując wysokie, trzecie miejsce w konkurencjach slalomowych. Niestety, nie miał szansy na poprawienie zajmowanej pozycji, ponieważ z powodu awarii sprzętu zmuszony był do wycofania się z zawodów.

Ojciec Wojtka, Dariusz Bógdał, wciąż nie może znaleźć osoby, która zechciałaby wraz z nim wystartować w zawodach paralotniarskich w kategorii wózków dwuosobowych. Mile widziana jest przede wszystkim osoba chcąca przeżyć przygodę lotniczą, dysponująca odpowiednia ilością czasu wolnego latem i nie cierpiąca z powodu nadwagi. Kontakt przez fb lub fotoznieba.pl.

Fot. Paweł Kozarzewski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE