Kolorowy komplet medali Piotra Maślanki

Kolorowy komplet medali Piotra Maślanki - Zdjęcie główne

Sport Trener a jednocześnie zawodnik UKS Puncher Płock Piotr Maślanka wywalczył tytuł wicemistrza Polski w taekwondo. Dzięki temu może pochwalić się medalami we wszystkich kolorach. Mistrzem Polski został Mariusz Dłużniewski.

XX Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w taekwondo GTF PUT rozgrywane były w pięciu kategoriach: seniorów, juniorów, kadetów, młodzików i kobiet. Do rywalizacji przystąpiło ponad 560 zawodniczek i zawodników z 35 klubów z całej Polski. Byli również przedstawiciele Austrii, Walii i Azerbejdżanu.

Piotr Maślanka w formule semi-contact ma na swoim koncie złoty medal zdobyty w 2010 roku oraz brąz z 2008 r. i 2012 roku. Do niedawna brakowało mu już tylko srebra. Ten brak został jednak nadrobiony w hali Polonia w Częstochowie. A droga na podium wcale nie była łatwa, bo w kategorii – 185 cm wystartowało aż 16 zawodników.

Droga do medalu zaczęła się dla Piotra Maślanki od starcia z Łukaszem Bonikowskim (KS Mistral Wojkowice Kościelne). Podwójny medalista Mistrzostw Europy z 2012 roku okazał się słabszy od płocczanina. Podobnie jak Jakub Włodarz (KCT Kraków). Mammadi Orchan z Azerbejdżanu również przegrał z Piotrem Maślanką, na którego sposób znalazł dopiero Michał Nowak z KCT Kraków. A że było to już w finale, zawodnik Punchera mógł cieszyć się ze srebrnego medalu.

Jeszcze większym osiągnięciem w Częstochowie pochwalić się mógł Mariusz Dłużniewski, który nie znalazł równych sobie, walcząc w konkurencji walk przerywanych semi-contact weteranów (bez podziału na kategorie wzrostowe).