Reklama

Kolejny medal Wojciecha Bógdała na mistrzostwach świata

Opublikowano:
Autor:

Kolejny medal Wojciecha Bógdała na mistrzostwach świata - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Młody paralotniarz z Płocka przywiózł z Popham pod Londynem brązowy medal.

Młody paralotniarz z Płocka przywiózł z Popham pod Londynem brązowy medal.

Po tygodniu sportowych zmagań Wojciech Bógdał zdobył brązowy medal w motoparalotniowych mistrzostwach świata w  konkurencjach klasycznych, które rozegrano na lotnisku Popham pod Londynem.

Płocczanin jest aktualnym mistrzem świata w slalomach motoparalotniowych i do pełni szczęścia brakuje mu tytułu mistrza w konkurencjach klasycznych (technika lotu, nawigacja, ekonomia. W konkurencjach nawigacyjnych i ekonomicznych był nie do pobicia, jednak pechowe lądowania na celność pozbawiły go złotego krążka. Mimo to pilot z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej poprawił swój wynik sprzed dwóch lat, kiedy to na mistrzostwach świata na Węgrzech zajął czwartą pozycję.

- Nie ukrywam, że liczyliśmy na złoto - przyznaje Dariusz Bógdał, także paralotniarz, ojciec Wojtka. - Dwa lata  temu na Węgrzech Wojtek i wielu innych pilotów stracili punkty z powodu przestarzałych map, a teraz pechowe lądowania, w których Wojtek jest przecież bardzo dobry, pozbawiły go najwyższego miejsca na podium. Jest pewien niedosyt, ale trzecie miejsce na mistrzostwach świata, to także powód  do dumy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE