Kilkadziesiąt medali dla młodych judoków

Kilkadziesiąt medali dla młodych judoków - Zdjęcie główne

SportAż 60 medali wywalczyli zawodnicy UKS Eljot Płock w trzech turniejach judo.

Aż 60 medali wywalczyli zawodnicy UKS Eljot Płock w trzech turniejach judo.

Jak poinformował Piotr Januszewski, 17 zawodników klubu Eljot wystartowało w ogólnopolskim turnieju judo organizowanym przez klub Piranie w Grodzisku Mazowieckim Świetną formę pokazali najmłodsi zawodnicy z Płocka, którzy zdobyli 14 medali. Poza podium znalazło się trzech młodych sportowców. Oto wyniki zawodników:

Kordian Januszewski - brąz / 23 kg / 2008

Sukcesy drużyna Eljota zaliczyła również na turnieju  w Płocku - w zawodach indywidualnych wystartowało 34 zawodników. - Turniej towarzyski można uważać za udany, zawodnicy stoczyli kilkadziesiąt walk ze swoimi rówieśnikami i każdy z nich zdobył medal - ocenia Piotr Januszewski.

Sportowcy wzięli też udział w towarzyskim turnieju organizowanym przez klub Olimp Bielsk. - Drużynowo nasz klub zdobył drugie miejsce, choć zdobyliśmy najwięcej złotych medali, bo aż 11 ! - chwalą judocy. - Najwięcej stoczonych walk ma Mateusz Kalwas startujący w trzech kategoriach wagowych. Wygrał 11 walk i wszystkie przed czasem. Maksymilian Podel i Oliwia Waśkiewicz wystartowali w dwóch kategoriach wagowych i również wygrali swoje wszystkie walki. Zostali wybrani najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych . A oto wyniki naszych zawodników z Turnieju Bielsk 2016:
Mateusz Kalwas - trzy złote medale
Maksymilian Podel - dwa złote medale
Oliwia Waśkiewicz - dwa złote medale
Kasia Zdrojewska - złoty medal
Zuzia Jędryczka - złoty medal
Sylwia Kopczyńska - złoto w swojej Kategorii i dwa srebrne medale w walce z Kasią i Zuzią
Wiktoria Świder - złoto w Swoje kategorii wagowej i srebro w walce z Oliwią
Jędrek Zalewski - srebro - przegrał tylko walkę finałową z Mateuszem Kalwasem
Anita Szymborska - srebro
Kamil Gorczyca - srebro
Piotrowski Kuba - srebro
Kuba Wołowiec - brąz

Zawodnicy na co dzień trenują w grupach prowadzonych przez Leszka Januszewskiego (6dan) , Piotra Januszewskiego(4dan) , Tomasza Korpowskiego(4dan) , Andrzeja Bernera (3dan) Piotra Waśkiewicza (2dan) , Damiana Konczewskiego (2dan) , Mariusza Krupińskiego (2Dan) Michała Bernera(2Dan) .