Juventus ograny w Płocku [FOTO]

Juventus ograny w Płocku [FOTO] - Zdjęcie główne

SportDziesięć zespołów wzięło udział w turnieju dla zawodników z rocznika 2005. Najlepsza okazała się ekipa Pegaza Drobin, która w finale wygrała z Juventus Soccer School Toruń.

Przesadnie gościnni okazali się gospodarze turnieju, którzy zajęli dwa ostatnie miejsca w tej imprezie. Najniższe miejsce na podium wywalczył Widzew Łódź, kolejne pozycje zajęły: 4. Dap Włocławek, 5. Widok Skierniewice, 6. Dap Rypin, 7. Polonia Warszawa, 8. Unia Boryszew, 9. Wisła Płock Niebiescy, 10. Wisła Płock Biali.

Turniej poprowadził niezawodny Bogdan Wolny, który zadbał o doskonałą atmosferę nie tylko na boisku, ale również na trybunach. – Wynik w tego typu rywalizacji powinien być sprawą drugorzędną. Najważniejsza jest bardzo dobra zabawa, a dopiero za nią współzawodnictwo i rywalizacja młodych adeptów piłki nożnej – powiedziała nam Renata Kowalska, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. – Dzięki udziałowi w takich turniejach zawodnicy nabierają doświadczenia i zaczynają wierzyć we własne możliwości. Wzrasta w nich motywacja i mobilizacja do systematycznej pracy na treningach i podnoszenia swoich umiejętności.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Antek Hermen z Widoku Skierniewice, najlepszym zawodnikiem Łukasz Pikalski z Pegaza Drobin, a królem strzelców Filip Samulak z Widzewa Łódź.