Jutrzenka sezon zakończyła porażką, ale utrzymała się w lidze

Jutrzenka sezon zakończyła porażką, ale utrzymała się w lidze - Zdjęcie główne

SportJutrzenka w ostatnim w tym sezonie meczu przegrały na wyjeździe ze Spartą Oborniki 25:26. Porażka zepchnęła płocczanki na dziewiąte miejsce w tabeli. 9 bramek zdobyła Katarzyna Homonicka.

Spotkanie z punktu utrzymania w lidze nie miało dla przyjezdnych większego znaczenia, bowiem byt na zapleczu PGNiG Superligi płocczanki zapewniły już sobie wcześniej.

Mecz z początku był wyrównany i przez pierwsze dziesięć minut utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero później rywalki po raz pierwszy wypracowały sobie dwubramkową przewagę, która po kwadransie rywalizacji urosła do czterech trafień. Podopieczne Jarosława Krzemińskiego szybko dogoniły jednak rywalki i do końca pierwszej połowy utrzymał się remis. Na przerwę zespoły zeszły przy wyniku 16:16.

Po zmianie stron lepiej zaczęły przyjezdne i w 37. minucie po trafieniu Pauliny Zaremby to one miały trzy bramki przewagi. Tym razem to gospodynie odrobiły straty i do końca spotkania wynik był na styku. W 59. Agata Wasiak wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie, które utrzymało się już do końca spotkania.

SKF KPR Sparta Oborniki – MMKS Jutrzenka Płock 26-25 (16-16)

Jutrzenka: Lis, Brudzyńska - Żuchewicz, Radzikowska 5, Dąbrowska, Muras, Stasiak 3, Woźnica, Homonicka 9 (4/5 k), Zaremba 4, Maruszewska, Warda 4.