Jutrzenka już gra. Bez swojej najlepszej zawodniczki

Jutrzenka już gra. Bez swojej najlepszej zawodniczki - Zdjęcie główne

SportJutrzenka Płock uległa w Kielcach norweskiemu Handball Forde. Dla płocczanek był to pierwszy mecz towarzyski przed startem rozgrywek I ligi. Forde to beniaminek norweskiej ekstraklasy.

Płocczanki przygotowania rozpoczęły nieco ponad tydzień temu. Z zespołu odeszło kilka zawodniczek. Największą stratą będzie brak w składzie najlepszej zawodniczki Jutrzenki – Marty Pietrzak. Doświadczona bramkarka, zawsze pewny punkt drużyny pomiędzy słupkami i zagrzewająca do walki swoje koleżanki z pola, musiała zawiesić swoją karierę z przyczyn prywatnych. W barwach Jutrzenki nie zobaczymy już Raquel Suarez Ramos, która wróciła z mężem, byłym już zawodnikiem Orlen Wisły, Angelem Montoro do Hiszpanii. Odeszły również: Aleksandra Dudek, Paulina Salamandra i Anna Jagodzińska. Z zespołem trenują za to trzy zawodniczki SMS-u Płock. Adrianna Warda, Emilia Bałdyga i Paulina Dąbrowska prawdopodobnie wzmocnią szeregi płockiego zespołu w przyszłym sezonie.

Do zmian doszło również na ławce trenerskiej. Do pełniącego funkcję pierwszego trenera Jarosława Krzemińskiego dołączył Marcin Krysiak i to właśnie ta dwójka szkoleniowców przygotuję drużynę do nowego sezonu

Jutrzenka zainauguruje rozgrywki 24 lub 25 września wyjazdowym meczem ze Słupią Słupsk, natomiast przed własną publicznością zagra tydzień później, a rywalem będzie SPR Olkusz, który mimo wygrania I ligi w poprzednim sezonie musiał zrezygnować z gry w Superlidze.

Skład Jutrzenki na sezon 2016/17:

Aneta Chodań, Justyna Brudzińska, Julia Prus — Paulina Zaremba, Aleksandra Pawłowska, Marlena Muras, Marta Żuchewicz, Kamila Wójciak, Izabela Wójciak, Aleksandra Rędzińska, Aleksandra Stasiak, Aleksandra Szulińska, Natalia Maruszewska, Martyna Kalińska, Magda Rzemieniewska, Natalia Kruszewska, Patrycja Kijanowska, Dagmara Woźnica, Marta Krysiak, Katarzyna Homonicka.

Przyszły: Natalia Matuszewska, Martyna Kalińska, Magda Rzemieniewska, Natalia Kruszewska, Izabela Wójciak, Patrycja Kijanowska (wychowanki) Aleksandra Szulińska (powrót po kontuzji barku).

Odeszły: Paulina Salamandra (rozpoczęcie studiów we Wrocławiu), Aleksandra Dudek (koniec przygody z piłką ręczną), Raquel Suarez Ramos (powrót do Hiszpanii), Marta Pietrzak (zawieszenie kariery z przyczyn prywatnych).

Kontuzjowane: Dagmara Woźnica (w ostatnich dniach lipca przeszła operacje rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Najwcześniejszy powrót do gry w drugiej części sezonu).

Pierwsze spotkanie sparingowe z Norweżkami w Kielcach od początku nie układało się po myśli płocczanek. Forde po kilku minutach gry prowadziło 6:1. Podopieczne Krzemińskiego i Krysiaka miały spore problemy w ataku. Obrona wyglądała odrobinę lepiej, niestety bez zdobywania bramek nie można liczyć na dobry wynik. Do przerwy Jutrzenka przegrywała 7:14. Przewaga Forde mogła być wyższa, na szczęście w końcówce płocczanki zagrały lepiej w ofensywie i zniwelowały nieco straty.

Po przerwie Jutrzenka ruszyła do odrabiania strat. W 38. minucie było 12:15, jednak później płocczankom przydarzyło się zbyt wiele prostych błędów, które wykorzystały szczypiornistki z Norwegii. Na 10 minut przed końcem było już 13:24. Mecz zakończył się porażką MMKS-u 18:28.

Plusem spotkania jest na pewno niezła obrona. Polki momentami grały bardzo dobrze w defensywie. Minusem atak, nad którym trenerzy i zawodniczki będą pracować najbliższy miesiąc.

MMKS Jutrzenka Płock - Handball Forde 18:28 (7:14)

Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska - Zaremba, Pawłowska, Żuchewicz, Dąbrowska, Bałdyga, Stasiak, Krysiak, Homonicka, Warda, Kalińska, Kijanowska, Maruszewska.