Judocy z Płocka błysnęli w Wielkopolsce

Judocy z Płocka błysnęli w Wielkopolsce - Zdjęcie główne

SportBoguś Morawski zajął trzecie miejsce w wielkopolskim turnieju judo w Suchym Lesie . W tej samej miejscowości odbyły się zawody Pucharu Polski, w których nieźle spisali się inni zawodnicy UKS Judo Sensei.

Boguś Morawski startował w kategorii – 39 kg. Młody płocki judoka walczył bardzo dobrze. Stawał na tatami czterokrotnie, notując trzy wygrane i zaledwie jedną porażkę. W ten sposób wywalczył w pełni zasłużone trzecie miejsce.
Aż 800 zawodniczek i zawodników ze 125 klubów wzięło udział w Otwartym Pucharze Polski młodzików i juniorów młodszych. Z dobrej strony pokazał się Dawid Wachowicz, który w kategorii – 66 kg stoczył aż sześć walk (cztery wygrane i dwie porażki), aby ostatecznie uplasować się na piątej pozycji. To najlepszy wynik Dawida w zawodach tej rangi.
Pięć walk stoczył jeden z najbardziej utytułowanych zawodników UKS Judo Sensei Mateusz Bugaj, który w kategorii wagowej – 60 kg po trzech wygranych i dwóch porażkach zadowolić się musiał siódmym miejscem. Dokładnie taki sam bilans miał Adam Morawski, który w kat. – 46 kg również był siódmy. Nieco słabiej tym razem spisali się Piotr Dulęba, Sebastian Denst, Kacper Wierciński oraz Mateusz Dymek.