Reklama

Jedno shido do medalu Mistrzostw Polski

Opublikowano:
Autor:

Jedno shido do medalu Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport O sporym pechu może mówić Dorota Dziembowska. Była bardzo blisko wygranej, która dałaby jej awans do strefy medalowej. Niestety, nie udało się.

O sporym pechu może mówić Dorota Dziembowska. Była bardzo blisko wygranej, która dałaby jej awans do strefy medalowej. Niestety, nie udało się.

Zawodniczka UKS Judo Sensei w Mistrzostwach Polski Juniorów walczyła w kategorii 78 kg, w której rywalizowało osiem zawodniczek. Płocczanka w swej pierwszej walce robiła wszystko, aby Katarzyna Wanatowska (Truso Elbląg) złapała cztery kary shido, co byłoby równoznaczne z jej porażką. Niestety, nie udało się, dzięki czemu z wygranej cieszyła się zawodniczka z Elbląga.

Po pewnej wygranej z Ireną Woś (UKS Judo Ahinsa Tarnowskie Góry) zawodniczka z Płocka przegrała z Anną Załęczną (UKS Judo Toruń). Zajęła więc trzecie miejsce w swej grupie i musiała zadowolić się piątą lokatą. Na pocieszenie można dodać, że Monika jeszcze przez dwa lata walczyć będzie w kategorii juniorów, ma więc wielkie szanse, by sięgnąć w niej jeszcze po medale Mistrzostw Polski.

Nieco słabiej spisali się w Pile bracia Milczarski. Hubert, który rywalizował w kategorii – 60 kg. W pierwszej walce stanął naprzeciwko Bartłomieja Kota (AZS UW Warszawa). Niestety, płocczanin przegrał, a Kot poległ w kolejnym pojedynku, więc nie „wciągnął” Huberta do repasaży.

Drugi z braci Arek wystartował w wadze – 73 kg. Zawodnik, który dość późno zaczął trenować judo, debiutował w imprezie tej rangi. W pierwszej rundzie trafił na Bartosza Wiśniewskiego z Gwardii Wrocław. Początkowo wydawało się, że jest w stanie nawiązać równą walkę ze swoim rywalem, ale wystarczyła chwila, aby przegrał przez ippon.

Fot. Archiwum UKS Judo Sensei

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE